15:24 02 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 76

وزارت دفاع آمریكا پس از یک عملیات نظامی علیه نیروهای كرد در شمال شرقی سوریه، عواقب بی ثبات کننده اقدامات برای خود ترکیه را اعلام كرد.

به گزارش اسپوتنیک، جان هافمن معاون وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که ما با متحدان و شرکای ناتو در ائتلاف بین المللی همکاری خواهیم کرد و ترکیه را از پیامدهای بی ثبات کننده عملیات نظامی در سوریه آگاه می کنیم. این اظهارات در مورد خود ترکیه، منطقه و پس از آن که ترکیه دست به حمله هوایی زد، بیان شده است.

پیش از این، دونالد ترامپ رهبر ایالات متحده، در مورد عدم پذیرش حمله به سربازان آمریکایی یا متحدین ایالات متحده در سوریه به ترکیه هشدار داده بود.

در 5 اکتبر، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، گفت این کشور می تواند طی روزهای آینده عملیات نظامی را در شمال سوریه آغاز کند.

در 8 اکتبر، وزارت دفاع ترکیه از اتمام مقدمات این عملیات خبر داد.

آنکارا و واشنگتن اوایل ماه آگوست در خصوص ایجاد یک منطقه امن در خاک سوریه به یک توافق مقدماتی دست پیدا کردند و اوایل ماه سپتامبر، عملیات گشت‌زنی مشترک در شمال شرقی سوریه را‌ آغاز کردند که البته در خصوص محدوده این منطقه امن و نحوه کنترل آن اختلاف نظراتی دارند.

دمشق به طور مداوم از تمامی تلاش‌های مشترک ترکیه و آمریکا و همچنین اقدامات یکجانبه در خاک سوریه بعنوان نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه انتقاد کرده است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ویدئوی حمله هوایی ترکیه به کاروان های پشتیبانی نیروهای کرد در مرز عراق و سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک