15:24 14 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 260

ایران از پیشنهاد حوثی ها برای متوقف کردن حملات پهپادها و پرتاب موشک ها در عربستان سعودی استقبال می کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای اعلام نمود که ایران از پیشنهاد حوثی ها  برای متوقف کردن حملات پهپادها و پرتاب موشک ها در عربستان سعودی استقبال می کند. این اقدام اوضاع را در منطقه تثبیت می کند. 

خبرگزاری مهر اعلام نمود که عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص پیشنهاد دولت نجات ملی یمن در باره توقف پرتاب موشک و پهپاد به عربستان در مقابل توقف حملات عربستان به یمن اظهار داشت: ایران از پیشنهاد دولت نجات ملی یمن استقبال و آن را در راستای استقرار ثبات و امنیت در منطقه ارزیابی می کند.

وی افزود: متاسفانه به رغم استقبال بین المللی از این طرح، عربستان سعودی همچنان به دنبال آتش افروزی بوده و به بمباران مناطق مختلف یمن ادامه می دهد.  ما دولت عربستان را به پذیرش این پیشنهاد تشویق می کنیم و از هرگونه اقدامی در جهت برقراری آتش بس در یمن حمایت می کنیم.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش شیعه "انصار الله" از سال 2014 ادامه دارد. از مارس 2015، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی حمایت می کند. در دسامبر 2018، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند ، پشتیبانی می کند

مرتبط:

حوثی های یمن متهم شدند که برای پرتاب موشک از مناطق غیرنظامی استفاده کرده اند
در سواحل یمن یک کشتی با ده ها تن سرنشین آن ناپدید شد
شکست بیسابقه ائتلاف سعودی در جنگ با یمن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک