22:26 24 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 14

در تاریخ 10 دسامبر در جلسه اتحادیه اروپا، تحریم های جدیدی علیه روسیه به دلیل واقعه تنگه کرچ اعمال خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، به زودی دیپلمات های اتحادیه اروپا در خصوص تحریم های جدید علیه روسیه در ارتباط با حادثه تنگه کرچ به صحبت خواهند نشست. این اقدامات محدود کننده بعد از جلسه شورای اتحادیه اروپا، در تاریخ 10 دسامبر اعمال خواهد شد. 
به نقل از بیانیه منتشر شده توسط اتحادیه اروپا، در این جلسه، "اقداماتی که تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین را تحت الشعاع می گذارد، مورد بحث قرار خواهد گرفت". 
به گزارش آژانس، در تاریخ 3 نوامبر، اتحادیه اروپا پیشنهادی برای گسترش فهرست تحریم ها علیه روسیه براساس مقررات تصویب شده در سال 2014 را پیشنهاد کرد. فهرست تحریم ها علیه روسیه به دلیل وضعیت موجود در اوکراین تغییر پیدا خواهد کرد. 
در 25 نوامبر، اداره مرزی سرویس امنیتی فدرال روسیه سه کشتی نیروهای دریایی اوکراین در ناحیه تنگه کرچ را بازداشت کرد — قایقهای بردیسانس و نیکولپو و همچنین تانک یانا کاپو در این منطقه متوقف شدند. نیروهای اوکراینی از مرز روسیه عبور کردند، و مانورهای خطرناکی را آغاز کردند. در روسیه این حادثه یک تحریک محسوب می شود. 
در تاریخ 25 نوامبر، کشتی های نیروی دریایی اوکراین ساعت 7 صبح مرز آبی روسیه را براساس بندهای 9 و 21 کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد قوانین دریایی را نقض کرده اند.
سرویس امنیتی روسیه همچنین اعلام کرد برای متوقف کردن کشتی های نیروی دریایی اوکراین از سلاح استفاده کرده است و در ایت اقدام سه نفر از ملوانان اوکراینی با جراحت های سطحی روبرو شدند.
گزارش شده که نیروهای امنیتی روسیه هنگامی که کشتی ها اوکراینی درخواست مشروع آنها را برای توقف نادیده گرفتند تصمیم به این اقدام گرفتند.

مرتبط:

آمریکا قطعنامه ای علیه اقدامات روسیه در تنگه کرچ تصویب کرد
شناسایی هواپیمای آمریکایی در تنگه کرچ
گشت‌زنی جنگنده‌های سوخو-25 روسیه در تنگه کرچ
احداث پل اولیه برای آغاز ساختمان پل اصلی در روی تنگه کرچ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک