11:36 16 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 11

پس از تماس تلفنی ترامپ با بن سلمان، قیمت هر بشکه نفت از 82 دلار به 52 رسید.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، گفت که او زمانی که قیمت نفت 82 دلار بود به ولیعهد عربستان زنگ زده است پس از تماس وی، قیمت نفت سقوط کرد. ترامپ در مصاحبه با واشنگتن پست در روز سه شنبه به طور رسمی این موضوع را بیان نمود. 

ترامپ گفت: "حدود دو و نیم ماه پیش، قیمت نفت در ازای هر بشکه 82 دلار بود و  قرار بود قیمت نفت تا 100 $ برسد، من به موضوع افزایش مالیات فکر می کرد و نمی خواستم این کار را بکنم".

 رئیس جمهور امریکا گفت: "و من به ولیعهد عربستان زنگ زدم و آنها اقدام به افزایش حجم تولید نفت نمودند و در حال حاضر ما [قیمت نفت] 52  دلار را داریم". 

وی گفت که این تماس قبل از قتل روزنامه نگار سعودی جمال خاشقجی انجام شد. به نقل از آژانس اطلاعات مرکزی (CIA) قتل وی توسط شاهزاده سلمان بن محمد تایید نشده است. 
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، از قتل روزنامه نگار جمال خاشجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول آگاه بود.
ترامپ در بیانیه ای اعلام داشت: "سازمان های اطلاعاتی ما تمام اطلاعات را ارزیابی خواهند کرد، ممکن است که این شاهزاده از این اتفاق غم انگیز آگاهی داشته. شاید او می دانست، و شاید هم نمی دانست!".
ترامپ افزود: "جنایت علیه جمال خاشقجی وحشتناک است و کشور ما از این اتفاق حمایت نمی کند."
پیش از این واشنگتن پست نوشت که سازمان سیا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در جریان نتیجه گیری های خود قرار داده اما وی در درستی ادعای دست داشتن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قتل خاشقجی شک دارد.

 

مرتبط:

احتمال لغو دیدار ترامپ و پوتین
تحریک ترامپ برای بمباران مواضع ایران در سوریه
سعودی ها، ترامپ را تهدید کردند
ترکیه سخنان ترامپ در خصوص قتل خاشقجی را خنده‌دار خواند
سناتور آمریکایی خواست تا درباره ایمیل‌های ایوانکا ترامپ تحقیق شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک