12:52 24 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

پنج کالای جدید ساخت داخل در صنعت نفت ایران رونمایی شد که داخلی سازی این تجهیزات می تواند در بلندمدت صرفه جویی قابل توجهی در تأمین تجهیزات مربوطه به دنبال داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در شرایط تحریم های جدید آمریکا علیه ایران که از جمله صنعت نفت را در بر می گیرد، از پنج کالای جدید ساخت داخل در این صنعت رونمایی شد.
این تجهیزات شامل جایگاه شیرفرازآوری، لوله های جریانی بدون درز، روتورکامل کمپرسورگازی سولارC-16 ، مته صخره ای 8 و 1/2 اینچ و جریان سنج کامپیوترS600 است که با حمایت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و توسط شرکت های داخلی بخش خصوصی بومی سازی شده است.
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

 

مرتبط:

تصمیم هند برای افزایش واردات نفت از ایران
آیا نفت ایران، بازهم خریدار دارد؟
از سرگیری واردات نفت ایرانی به ژاپن و کره جنوبی از زمستان
آخرین اخبار از عرضه نفت خام در بورس و قیمت بنزین در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک