00:58 19 مارس 2019
مرگ 17 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف به شرق سوریه

مرگ بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور

© Sputnik / Mohammad Maarouf
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 05

خبرگزاری صنعا از کشته شدن بیش از 40 زن و کودک در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صنعا، بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور کشته شدند. پیش از این در روز پنج شنبه، آژانس گزارش داد که در اثر حملات هوایی ائتلاف بین المللی، 23 غیرنظامی در روستایی در شرق استان دیرالزور زخمی شدند.


به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به منابع محلی، "40 غیرنظامی، بیشتر شامل زنان و کودکان، در نتیجه حملات هوایی ائتلاف بین المللی در روستایی در شرق استان دیرالزور، جان خود را از دست دادند."
این ائتلاف به طور منظم به شهرها و روستاهای اطراف استان دیرالزور حمله می کند. رسانه های سوریه بارها گزارش تلفات غیرنظامیان و استفاده از فسفر سفید توسط ائتلاف در حملات هوایی مشاهده شده است. مقامات سوریه از سازمان ملل متحد خواستند تا ائتلاف اقدامات علیه غیرنظامیان را متوقف کنند. نماینده پنتاگون دراینباره اظهار داشت که ائتلاف آمریکا نوع مهمات مورد استفاده در سوریه را افشا نمی‌کند، اما این مهمات با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند. از سال 2014، ایالات متحده و متحدان آن عملیاتی را علیه داعش(گروه تروریستی ممنوعه در روسیه) در سوریه و عراق آغاز نموده‌اند. این عملیات در سوریه بدون رضایت مقامات رسمی این کشور انجام می شود.

مرتبط:

مرگ 17 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف به شرق سوریه
حدود 400 شرکت خارجی در بازسازی سوریه همکاری می کنند
نماینده سوریه آمریکا را متهم به همکاری با زندانیان سابق گوانتانامو کرد
استفاده از بمب‌های خوشه‌ای در بمباران هوایی سوریه توسط ائتلاف بین المللی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک