07:58 18 ژوئن 2019
چه کسی رئیس جمهور عراق خواهد شد؟

تمجید عراق از رابطه خوب با ایران

© AP Photo / Khalid Mohammed
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 82

وزارت امور خارجه عراق، از آمریکا خواست تا این کشور را در خصوص تحریم های ضد ایرانی اش، مستثنی بداند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وزارت امور خارجه عراق با تمجید از روابط حسنه با ایران،‌ از آمریکا خواست کشورش را از از تحریم‌های تحمیلی بر ضد ایران مستثنی کند.

خبرگزاری المیادین در این خصوص اعلام نمود که  وزارت خارجه عراق اعلام کرد بغداد قصد دارد از واشنگتن بخواهد تا آن را از تحریم‌های تحمیلی بر ضد ایران مستثنی کند.

وزارت خارجه عراق با تمجید از توازن در روابط با ایران گفت: تهران از ما در مبارزه با تروریسم حمایت کرد ودر کنار ما ایستاده است.

گفتنی است، پیش از این در تاریخ 8 سپتامبر، اعتراضات گسترده ای در بصره عراق از روز دوشنبه آغاز شده و طی این روزها، هزاران نفر از تظاهرکنندگان خواستار بهبود وضعیت آب آشامیدنی و برق شده‌اند؛روز سه شنبه و چهارشنبه، تظاهرکنندگان عصبانی ساختمانهای اداری و شهری استان را آتش زدند و روز پنجشنبه نیز تظاهرکنندگان دفاتر احزاب و جنبش های سیاسی طرفدار ایران را به آتش کشیدند.
به نقل از ایسنا در ابتدای وقوع حمله به کنسولگری ایران، کارکنان این مکان دیپلماتیک از بصره به منطقه‌ای امن منتقل شده بودند، حمله به کنسولگری ایران با واکنش شدید مقامات وزارت امور خارجه این کشور همراه بود. اما چند روز بعد ساختمان کنسولگری جدید ایران در بصره افتتاح شد. 

 

مرتبط:

دینار در عراق ارزانتر از بازار ایران + عکس
پیشنهاد عراق به اعراب درباره ایران
درخواست ایران از عراق برای تحویل تروریست های کرد
مرز ایران و عراق ، مرز صلح و دوستی
حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک