12:16 14 اکتبر 2019
پرچم عربستان

زندانی سرکنسول عربستان در استانبول

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
129

سرکنسول عربستان بدستور آل سعود از خانه خارج نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از ایرنا، محمد العتیبی سرکنسول عربستان سعودی در استانبول که در پرونده ناپدید شدن جمال خاشقچی متهم محسوب می شود، چهار روز است که خود را در خانه زندانی کرده و تمام برنامه های خود را لغو کرده است.

العتیبی که در دومین روز ناپدید شدن خاشقچی با دعوت از خبرنگار رویترز به ساختمان کنسولگری برای بازرسی و تهیه گزارش و عکس، مدعی بود که خاشقچی در آنجا حضور ندارد، این روزها خود را مخفی کرده و دور از دسترس عوامل پلیسی و رسانه ها قرار دارد.

وی در روزهای گذشته تحت فشارهای شدید افکار عمومی بوده و احتمال دستگیری توسط پلیس ترکیه با قوت گرفتن قتل خاشقچی وجود دارد.

روز گذشته برخی رسانه های ترکیه از احتمال اخراج سرکنسول عربستان سعودی در استانبول به عنوان عنصر نامطلوب خبر دادند ولی امروز برخی منابع غیررسمی اعلام کردند که تا زمان مشخص شدن سرنوشت خاشقچی، او اجازه خروج از ترکیه را نخواهد داشت چرا که مطلع ترین فرد درباره سرنوشت خاشقچی محسوب می شود.

منابع خبری غیر رسمی ترکیه اعلام کردند که العتیبی به دستور آل سعود ساکت شده و حق بیرون آمدن از اقامتگاه خود را ندارد و عملا ماموران امنیتی اعزام شده از ریاض به اوضاع سرکنسول، اقامتگاه وی و ساختمان کنسولگری رسیدگی می کنند.

خاشقچی روزنامه نگار مشهور عربستانی که از اعضای انجمن رسانه های ترک ـ عرب بوده است، از 12 روز پیش و از زمان مراجعه به ساختمان سرکنسولگری عربستان در شهر استانبول ناپدید شد.

پرچم عربستان
© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy

برخی منابع غیررسمی خبری مدعی قتل خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود توسط ماموران سرویس امنیتی سعودی پس از شکنجه در کنسولگری عربستان شده اند.

بر اساس شایعه منتشر شده، خاشقچی توسط 15 ماموری که در روز و ساعت حضور او در کنسولگری، از عربستان به استانبول آمده بودند، به قتل رسیده است و قاتلان نیز به کشور خود باز گشته اند.

خاشقچی در مقالاتی که در روزنامه واشنگتن پست نوشته بود، از جنگ عربستان در یمن، بحران اقتصادی با کانادا و دستگیری مدافعان حقوق زنان در عربستان انتقاد کرده بود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک