17:05 02 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 112

پادشاه عربستان، دستور تحقیقات داخلی در خصوص قتل روزنامه نگار سعودی در آنکارا را صادر نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، پادشاه عربستان دستور تحقیقات داخلی در مورد پرونده خاشقجی را صادر نمود.


سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی، تحقیق در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی را صادر كرد. این گزارش روز دوشنبه توسط بلومبرگ با اشاره به سخنان یک مقام عربستان سعودی منتشر شده است.
گفتنی است، پیش از این ترامپ نیز عربستان را به خاطر دخالت در پرونده قتل خاشقجی مورد اتهام قرار داد. روز ده اکتبر یک خودروی ون مشکی رنگ در ترکیه به ظن قرار داشتن جسد جمال خاشقجی در آن تحت پیگرد قرار گرفت. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی که در سال 2017 میلادی به امریکا رفته و در آنجا در روزنامه واشنگتن پست مقاملات انتقادی علیه ریاض می نوشت ، از 2 اکتبر(سه شنبه 10 مهر) بعد از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده است.
دیرتر گزارش دادند که آنکارا در تماسی با واشنگتن از موجود بودن ویدئوهایی خبر داد که کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان را داخل کنسولگری عربستان در استانبول تأیید می‌کند.
در این ویدئوها خاشقجی و بازجویانش و نحوه شکنجه و کشته شدن او نشان داده می‌شود. همچنین صدای ضربات تیم امنیتی شنیده می‌شود که خاشقجی را قبل از کشتن و تکه تکه کردن مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.
خاشقچی که به عنوان مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست از سال ۲۰۱۷ در آمریکا زندگی می کرد، دوم اکتبر در ترکیه ناپدید شد. به گفته ی نامزد وی، کارکنان کنسولگری از خبرنگار برای تکمیل مدارک دعوت کردند ولی همسرش را به درون ساختمان راه ندادند. بعد از پنج ساعت انتظار یکی از کارکنان کنسولگری به دختر اطلاع داد که خاشقجی خارج شده و منتظرش نباشد.

 

 

مرتبط:

واکنش ملک سلمان به سرنوشت خاشقجی
چه کسی در پشت پرده گم شدن خاشقجی قرار دارد؟
ضبط لحظه قتل خاشقجی با اپل واچ وی
ویدیوهای شکنجه و قتل خاشقجی در دست ترکیه است
بن‌سلمان منکر دست‌داشتن در ناپدیدی خاشقجی
افشای رازی بعد از ناپدید شدن خاشقجی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک