پوتین با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل دیدار نمی کند

پوتین با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل دیدار نکرد

© Sputnik / Sergey Guneev
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1290

ولادیمیر پوتین، برنامه ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل در خصوص سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه منتشر شده توسط ارتش اسرائیل، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، آقای نورخین آمیکام، در خصوص سقوط هواپیمای روسی IL-20، با چند نماینده نظامی روسیه دیدار نمودند.
در این بیانیه چنین آمده است: "هیئتی از ارتش اسرائیل، به رهبری فرمانده نیروی هوایی اسرائیل در جلسات متعدد با فرمانده نیروی هوایی روسیه و مقامات ارشد نظامی فدراسیون روسیه به گفتگو نشستند. در این جلسات… افسران اسرائیلی اطلاعات مربوط به سقوط هواپیمای ایل 20 سوریه در روسیه را به اطلاعات روس ها رساندند".


در این دیدارها، از سوی دیگر طرف اسرائیلی درباره "تلاش های ایران برای تقویت موقعیت خود در سوریه و انتقال سلاح های استراتژیک به حزب الله" سخن گفتند.
گفتنی است، هیئت اسرائیل روز پنج شنبه با برخی فرماندهان نظامی روسیه دیدار خواهند کرد و سپس به اسرائیل رفتند. از سوی دیگر، رئیس جمهور روسیه زمانی برای دیدار با این هیئت اسرائیلی تعیین ننمود و با آنها دیداری نداشت.
وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

مرتبط:

اسرائیل، باید در برابر سقوط هواپیما ایل-20 جوابگو باشد
واکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایل-20 روسیه در سوریه
نتانیاهو ابراز تاسف خود را به پوتین در رابطه با سقوط ایل-20 بیان کرد
اسرائیل بابت کشته شدن خدمه روسی هواپیمای ایل-20 اظهار تاسف کرد
اسرائیل در نابودی هواپیمای روسی ایل-20 مقصر است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک