تکذیب سرنگونی هواپیمای روسی در سوریه به دلیل از کارافتادن سیستم تشخیص هواپیمای خودی

تکذیب سرنگونی هواپیمای روس در سوریه به دلیل نقص فنی

CC BY-SA 3.0 / Kirill Naumenko / Russian Air Force Ilyushin Il-20
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 81

وزارت دفاع روسیه روایت سرنگونی هواپیمای روسی ایلوشین 20 در سوریه به دلیل از کار افتادن سامانه تشخیص هواپیما های خودی و بیگانه را تکدیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سرتیپ ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه ضمن تکذیب چنین روایتی آنرا خیال پردازی آدمهای غیرمتخصص نامید.
وزارت دفاع روسیه روز 17 سپتامبر اطلاع داد که در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایلوشین 20 که به پایگاه خود در حمیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله 35 کیلومتری از ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را پوشانده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایلوشین 20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی که در این هواپیما بودند، کشته شدند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود.

مرتبط:

واکنش ترامپ به سقوط هواپیمای روسیه در سوریه
واکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایل-20 روسیه در سوریه
شایگو: مقصر اصلی سقوط هواپیمای روسیه در سوریه ، اسرائیل است
پوتین: حمله هوایی اسرائیل به سوریه، نقص حاکمیت این کشور است
نظر نماینده مجلس سوریه درباره سقوط هواپیمای روسیه
واکنش ولادیمیر پوتین در خصوص حادثه هواپیمای نظامی روسیه در سوریه
اسرائیل، ایران را مسئول سقوط هواپیمای روسی در سوریه می داند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک