03:00 29 ژوئیه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 6013

مشکلات گوارشی در کودک می تواند نه تنها توسط رایج ترین محصولات مضر – چیپس، فست فود و نوشابه، بلکه آبمیوه های صنعتی، مرغ دودی نیز ایجاد شود.

به گزارش اسپوتنیک، سودیناوا مدیر انستیتوی تحقیقات کودکان در وزارت بهداشت مسکو، 10 غذای ناسالم که به کودکان خود می دهید را بسیار خطرناک عنوان کرد.

وی در گزارش خود می نویسد: "سوسیس، کالباس، گوشت دودی، مرغ کبابی را نباید به کودکان زیر 4 سال داد و انها نباید چنین غذاهای گوشتی بخورند، زیرا حاوی مقدار بیشتری رنگ، امولسیون کننده، مواد نگهدارنده، نمک است."

همچنین، به گفته وی، شما نباید به کودکان نوشیدنی های گازدار و آب میوه های بسته بندی شده بدهید، بهتر است اولویت را به نوشیدنی های میوه ای طبیعی خانگی، کمپوت ها، آب میوه تازه یا آب ساده بدهید.

سودیناوا گفت: نوشابه حاوی مقدار زیادی قند است و گاز ان بر دستگاه گوارش تأثیر منفی می گذارند ... آب میوه های بسته بندی شده فقط در رژیم غذایی کودکان پس از 3 سال ان هم به صورت رقیق مجاز است".

وی خاطرنشان کرد که طعم های مصنوعی، رنگ ها، چربی های فست فود مضر هستند. مواد سرطان زا به مقدار زیاد در فست فودها، کراکرها و چیپس وجود دارد که برای کودکان شما نامناسب است و بر دستگاه گوارش نیز تأثیر منفی می گذارد.

مرتبط:

راحتترین رژیم لاغری در دنیا
بی‌دندانی، عارضه لاغری
چرا وقتی رژیم لاغری می گیرید، بیشتر عصبانی می شوید؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک