18:13 04 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 70

افرادی هستند که عادت را دارند که هنگام تماشای تلویزیون دائماً چیزی بخورند. اما باید به این نکته توجه کنید که هر چیزی را دم دست خود قرار ندهید.

به گزارش اسپوتنیک، الکسی کووالکوف، متخصص تغذیه، دکتر علوم پزشکی در مقاله ای لیست بهترین خوراکی ها برای تماشای تلوزیون را نام برده است.

اول از همه، این دکتر خاطرنشان کرد که عادت ترکیب غذا با تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی می تواند منجر به پرخوری شود زیرا افراد به میزان غذاهای مختلفی که اغلب سالم نیستند توجه نمی کنند.

کووالکوف گفت: "غذا باید در زندگی یک لذت جداگانه باشد، تلویزیون هم باید یک تفریح ​​جداگانه باشد."

با این حال، اگر نمی توانید این دو فعالیت را از هم جدا کنید، می توانید از عادت غذا خوردن جلوی تلویزیون آسیب ببینید.

این متخصص تغذیه به شما میان وعده های ایده آل را پیشنهاد کرده است. به عنوان مثال می توانید برای خودتان "چیپس" های سالم از فلفل دلمه ای درست کنید.

کووالکوف گفت: "من توصیه می کنم یک فلفل دلمه ای بردارید، آنرا نازک مانند چیپس خرد کنید، پوست آن را بگیرید و در انواع ادویه ها فرو ببرید. مانند چیپس خرد می شود و دهان شما ادویه های مختلف طعم دار می شود نه طعم فلفل نمی گیرد" .

به گفته وی، حتی یک بشقاب کامل از این نوع مواد غذایی مانند فلفل مشکلی ایجاد نمی کند. اما بدن دوز مناسبی از ویتامین ها را دریافت می کند. اگر تمایلی به خوردن فلفل ندارید، می توانید از سبزیجات دیگر نیز استفاده کنید.

این متخصص تغذیه توصیه می کند: "شما همچنین می توانید گوجه فرنگی، خیار، برگ کاهو را به زیبایی در یک کاسه بچینید و هنگام تماشا به تدریج آنها را بخورید".

برای نوشیدنی ها، آب ساده ایده آل است. بعضی اوقات می توانید یک لیوان نوشابه کم کالری تهیه کنید. اما پزشک اکیداً توصیه می کند که از آب میوه های تازه به مقدار زیاد خودداری کنید.

وی توضیح داد: یک لیوان آب پرتقال تازه فشرده حاوی کربوهیدرات بیشتری نسبت به یک لیوان کوکاکولا است، بنابراین نباید بیش از حد از این نوع نوشیدنی ها استفاده کنید، مخصوصاً هنگام تماشای تلویزیون که کنترل میزان نوشیدن مشکل است."

کووالکوف نتیجه گیری کرد: "هنگامی که شما آب میوه تازه می نوشید، قند به سرعت وارد بدن می شود، مقدار زیادی انسولین آزاد می شود، این امر، لوزالمعده را از بین می برد ، ظرف مدت شش سال منجر به ایجاد دیابت می شود."

 

مرتبط:

راحتترین رژیم لاغری در دنیا
ادویه لاغری مشخص شد
بی‌دندانی، عارضه لاغری
چرا وقتی رژیم لاغری می گیرید، بیشتر عصبانی می شوید؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک