12:22 21 آوریل 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 93

تلفن های آیفون بیش از دیگر تلفن های دیگر نیاز به تعمیرات داردند، سپس گوشی های سامسونگ به خدمات بیشتری احتیاج دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه "RabDno"، در یک تحقیقاتی، صاحب مرکز خدمات تلفن های هوشمند اعلام نمودند که تلفن های آیفون اغلب اوقات باید تعمیر شوند.

این شرکت که هشت سال در تعمیر تجهیزات تلفن کار می کند، متوجه شده است که بیشتر اوقات شرکت وی با آیفون سر و کار دارد. آیفون حدود 20 درصد از کل حجم دستگاه های مورد نیاز به تعمیر را تشکیل می دهند. بر این اساس ، این آمار می تواند نشانگر این باشد که تلفن های هوشمند اپل نسبت به مدل های دیگر کمتر قابل اعتماد هستند.

این متخصص تعمیر تلفن همراه، محصولات سامسونگ را در جایگاه دوم قرار داد که 15 درصد از برنامه ها را شامل می شود و گوشی های هواوی در جایگاه سوم قرار دارند. شیائومی در جایگاه بعدی قرار دارد".

این متخصص همچنین خاطرنشان کرد که تعویض باتری نیز در گوشی های ایفون بیشتر دیده می شود. به دلیل گران بودن قطعات یدکی آیفون، مرکز خدمات آنها را در انبار نگه نمی دارد. غالباً، اگر مشتری نیاز به تعویض مولفه اصلی داشته باشد، بهتر است که دستگاه جدیدی را بخرد.

کارشناسان می گویند که در صورت تعویض نمایشگر آیفون 12 Pro Max ، مشتری گاهی باید مبلغ 1000 دلار پرداخت کند که به صرفه نیست.

مرتبط:

مشخصات آیفون 13شبیه اندروید است
خطر جدی آیفون 12 برای قلب
قیمت آیفون 13 پرو فاش شد
شکایت برخی از کاربران از اختلالات آیفون 12
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک