02:38 05 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
فضا و نجوم (122)
0 152

محققان آلمانی در تحقیقات خود میکروارگانیسم های را یافته اند که برای زنده ماندن در مریخ و ایجاد اکسیژن فعالیت می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، یک آزمایش جدید که توسط محققان دانشگاه "برمن" آلمان انجام شده برای اولین بار نشان داده است که یک نوع باکتری با نام "سیانوباکتری آنابینا "(Anabaena cyanobacteria) یا جلبک‌های سبز و آبی می‌توانند در شرایط جوی مریخ با رشد کنند و در این صورت امکان زنده ماندن برای زندگی در مریخ را فراهم می کند.

فضانوردان در مریخ به اکسیژن، آب، غذا و سایر مواد مصرفی احتیاج دارند. بنابراین این یک پیشرفت قابل توجه است، زیرا ایجاد سیستم‌های بیولوژیکی پایدار پشتیبانی از زندگی را بسیار آسان می‌کند.

دانشمندان دریافته اند که با وجود فشار کم، سیانوباکتری‌ها می‌توانند از گازهای موجود در جو مریخ، با فشار کم به عنوان منبع کربن و نیتروژن استفاده کنند. این مواد می توانند با تعلیق گرد و غبار مریخ در آب تکثیر شوند که استفاده آنها را به عنوان غذا برای موجودات زنده دیگر ممکن می کند.

به باور محققان ،سیانوباکتری‌ها می‌توانند از گازهای موجود در جو مریخ، با فشار کلی کم به عنوان منبع کربن و نیتروژن استفاده کنند.

سیانوباکتری‌ها  یاجلبک‌ها گروهی از موجودات هستند که همانند گیاهان از نور خورشید، آب و دی‌ اکسید کربن، مواد مختلفی را می‌سازند و در اصطلاح علمی به آن‌ها فتوتروف می‌گویند. این موجودات برخلاف گیاهان ساختارهای بافتی دارند که امید به حیات را در مریخ افزایش می دهد.

موضوع:
فضا و نجوم (122)

مرتبط:

اختراع جدید: طرح ساخت دو موشک برای پرواز به مریخ در روسیه به ثبت رسید
آیا می توان در مریخ متان را به سوخت مبدل کرد؟
دانشمندان ناسا قصد دارند تا سگ رباتی را به مریخ بفرستند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک