00:24 21 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 120

هیئت های عالی رتبه از ایران و افغانستان جلسه ای را در زمینه همکاری های تجاری و اقتصادی برگزار کردند.

به گزارش اسپوتنیک، مرکز رسانه های دولتی افغانستان اعلام کرد که هیئت های عالی رتبه از ایران و افغانستان جلسه ای در زمینه همکاری های تجاری و اقتصادی برگزار کردند.

بر اساس این بیانیه، طرفین موافقت کردند که ساعت باز شدن گذرگاه اصلی مرزی در مرز دو کشور در نزدیک شهرک اسلام کالا افزایش یابد. علاوه بر این، برنامه ریزی شده است تا زیرساخت ها در محدوده پاسگاه، به ویژه احداث جاده از طرف افغانستان و همچنین خط لوله برای تامین سوخت از ایران به افغانستان توسعه یابد.

خاطرنشان می شود که ظرف ده روز آینده، هیاتی از وزارت شهرسازی ایران وارد افغانستان می شوند تا کار خود را برای از ترمیم آسیب تعدادی از ایستگاه های راه آهن آغاز کنند.

در اوایل ماه اوت، طالبان (طالبان به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است و فعالیت این گروه در فدراسیون روسیه ممنوع می باشد) حملات خود را علیه نیروهای دولتی افغانستان افزایش دادند، در 15 اوت وارد کابل شدند و روز بعد اعلام کردند که جنگ به پایان رسیده است. در دو هفته آخر ماه اوت از فرودگاه کابل که تحت حفاظت ارتش آمریکا بود، شهروندان غربی و افغان هایی که با آنها همکاری می کردند، به صورت جمعی تخلیه شدند. در شب 31 اوت، ارتش آمریکا فرودگاه کابل را ترک کرد و به حضور نظامی 20 ساله آمریکا در افغانستان پایان داد.

مرتبط:

ایتالیا از ایران برای کمک در خروج شهروندان این کشور از افغانستان قدردانی کرد
تجارت افغانستان با ایران به صورت عادی ادامه دارد
تقاضای افغانستان از ایران در رابطه با بدهی برق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک