ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طالبان از کشورهای جهان خواست سفارت‌هایشان را در پایتخت افغانستان بازگشایی کنند

برای نخستین‎ بار معاون نخست وزیر، سرپرست وزارت خارجه و برخی از مقام‌های دیگر حکومت طالبان با سفیران کشورهای روسیه، چین، پاکستان و کشورهای دیگر دیدار کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، عبدالغنی برادر، معاون نخست وزیر امارت اسلامی افغانستان در نخستین دیدار سفیران شماری از کشورها با مقام‌های دولت طالبان در وزارت خارجه این کشور گفت: امارت اسلامی سیاست آسیب رساندن به کشورهای جهان را ندارد و می‌خواهد که با تمامی کشورها رابطه خوب داشته باشد.
ملابرادر در سخنرانی‌اش در این نشست از کشورهای جهان خواست تا مخالفت‌هایشان را با امارات اسلامی از راه گفت‌وگو حل کنند.
سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، در تویتی به نقل از برادر چنین نوشته است: امارت اسلامی افغانستان می‌خواهد که با کشورهای جهان روابط حسنه داشته باشد. اگر کسی با ما مشکلی دارد، ما حاضریم از راه مفاهمه مشکلات را حل کنیم. افغانستان آینده، خانه امن خواهد بود.
​با آنکه از حکومت  تازه در کشور نزدیک به ۵۰ روز می‌گذرد، اما سرپرست وزارت امور خارجه گفته است که برای داشتن روابط خوب با جهان فصل تازه روابط سیاسی در کشور گشوده خواهد شد.
شاهین به نقل از امیر خان متقی، سرپرست وزیر وزارت خارجه افغانستان چنین نوشته است: ما می‌خواهیم که فصل جدید سیاسی حکومتداری خوب داخل کشور و روابط با منطقه و جهان را باز نمائیم.
مقام‌های کابینه موقت افغانستان به سفیران کشورهای جهان اطمینان دادند که امنیت آنان و اتباع دیگر خارجی در افغانستان تامین خواهد بود.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала