21:54 22 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1575)
0 60

مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ایران درباه آخرین وضعیت تولید ۱۴ واکسن‌ کرونای داخلی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سید حیدر محمدی، مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ایران درباره آخرین وضعیت تایید واکسن‌های داخلی در وزارت بهداشت توضیح داد: ۱۴ شرکت داخلی درخواست خود را برای تولید واکسن و دریافت مجوزها به وزارت بهداشت ارسال کرده‌اند که در مراحل مختلف گذراندن آزمایشات هستند.

مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ایران گفت: به طور مثال واکسن کرونای شفافارمد که زیرمجموعه بنیاد برکت است در فاز یک مطالعه بالینی قرار دارد و واکسن رازی کد اخلاق دریافت کرده و در آستانه وارد شدن به فاز یک آزمایشات بالینی است.

وی عنوان کرد: همچنین واکسن میلاد داروی نور در مرحله دریافت کد اخلاق قرار دارد و سایر واکسن‌ها نیز وارد فاز اتمام مرحله پیش بالینی نشده‌اند.

محمدی با بیان اینکه واردات واکسن چینی نیز با دقت انجام خواهد شد اظهار داشت: پس از بررسی مستندات و صدور رای در کمیسیون مجوز واردات این واکسن ارائه خواهد شد.

مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ایران اظهار درباره توزیع واکسن کرونا در داروخانه‌ها نیز توضیح داد: اولویت توزیع واکسن کرونا در پایگاه‌های بهداشت است و در صورتی که میزان واردات و تولید واکسن در کشور به حد قابل قبولی برسد ممکن است در داروخانه‌ها توزیع شود.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1575)

مرتبط:

آیا واکسن کرونا برای ایران از طریق کانال مالی سوییس خریداری خواهد شد؟
تاکید نماینده ایران در سازمان ملل بر توزیع عادلانه واکسن کرونا
واکسن زدن بازیگر مشهور ایرانی در آمریکا + عکس و فیلم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک