01:29 28 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 410

جان بولتون در اکتبر 2019 اعلام کرد قصد دارد با نوشتن کتابی جدید، درباره دوران خدمت خود در دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا افشاگری کند.

به گزارش اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، نام ایران را 753 بار در کتاب خود ذکر کرده است. پس از ایران، نام کره شمالی 459 بار تکرار شده است. 

بولتون همچنین در کتاب خود که مشتمل بر 570 صفحه و 15 فصل است، 167 بار از اروپا، 124 بار از عراق، 102 بار از اسرائیل، 67 بار از داعش و 49 بار از عربستان نام برده است.

همچنین 28 بار عنوان یا نام رهبر ایران (20 بار ترکیب آیت الله خامنه ای و 8 بار عنوان "رهبر عالی") آمده و 26 بار از «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران و 43 بار از «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران اسم برده شده است.

وی  به شرح خاطرات خود از دوران خدمتش در کاخ سفید می‌پردازد که قرار است طی روزهای آینده منتشر شود و جنجال‌های زیادی را ایجاد کرده است.

روز گذشته (شنبه) قاضی فدرال دادگاه واشنگتن با رد درخواست کاخ سفید برای جلوگیری از انتشار کتاب جنجالی مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، اجازه انتشار این کتاب را صادر کرد. دولت آمریکا روز جمعه با طرح شکایت در دادگاه ناحیه واشنگتن دی‌سی از قاضی فدرال آن خواسته است تا مانع از انتشار کتاب جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید شود. کاخ سفید مدعی است که کتاب بولتون شامل اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه‌ای است که می‌تواند امنیت ملی آمریکا را به خطر بیندازد.

مرتبط:

بولتون از تمایل ترامپ برای خروج از ناتو می گوید
خاطرات اتاق چطور از یاد بولتون بره
انتقاد بولتون از ترامپ به خاطر امتناع از حمله به ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک