14:43 23 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
3510

ایران به نشست مقابله با کرونای بانک جهانی که با حضور وزرای کشورهای منطقه منا تشکیل شد، دعوت نشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، بنا به اعلام حسین میرشجاعیان، نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول از این کشور برای شرکت در نشست مجازی وزرای اقتصادی کشورهای منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) که توسط بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول برگزار گردید، دعوت نشده است.

میرشجاعیان در پاسخ به توئیت فرید بالحج، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی که نوشته بود بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول نشست مجازی با وزرای اقتصادی کشورهای منطقه منا برای مذاکره درباره ویروس کووید 19 انجام داده‌اند، نوشت: ما از بانک جهانی و تیم منا تشکر و قدردانی می‌کنیم اما متأسفانه ایران به این اجلاس دعوت نشده است این در حالی است که این بیماری همه‌گیر و مسری نیازمند همکاری جهانی است و کشورهایی که درگیر این ویروس هستند واقعاً نیازمند حمایت‌های بدون چشم‌داشت و فراگیر بانک جهانی هستند.

عدم دعوت ایران به نشست این نهاد بین‌المللی در حالی است که صندوق بین‌المللی پول طرح حمایت 50 میلیارد دلاری از کشورهای درگیر کرونا را دارد.

بنا به اعلام کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 21638 نفر رسیده است. مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در ایران به 1685 نفر رسیده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک