13:35 11 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 09

دیوان عالی ایران تحقیقات موجود در پرونده محمدعلی نجفی، شهردار تهران را ناقص دانست و در نتیجه حکم قتل عمد صادر شده در این پرونده را نپذیرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دنیای اقتصاد، دیوان عالی ایران حکم محکومیت محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران در پرونده قتل همسرش میترا استاد را نقض کرد.

محمدعلی نجفی پیش از این در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و در قتل عمدی میترا استاد گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شده بود. البته اولیای دم مقتول از اجرای حکم گذشت کردند. با این حال پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

وکیل محمدعلی نجفی در طول جلسه محاکمه اصرار داشت باید نحوه شلیک گلوله‌ها کارشناسی و مشخص شود. او بر این عقیده بود که گلوله‌ای که باعث مرگ میترا استاد شده، کمانه کرده و سپس وارد بدن او شده است. اگر این ادعا درست تشخیص داده شود احتمال دارد اتهام نجفی از قتل عمد به شبه عمد تغییر کند.

با این حال دادگاه نظر وکیل را نپذیرفت تا این‌ که امروز شعبه 41 دیوان عالی ایران حکم پرونده را نقض و اعلام کرد تحقیقات در پرونده ناقص است و باید نظر کارشناسی درباره نحوه شلیک گلوله‌ها اخذ شود.

به این ترتیب باید تحقیقات درباره نحوه شلیک بار دیگر انجام شود و پس از آن محمدعلی نجفی دوباره پای میز محاکمه برود. این در حالی است که نجفی اکنون در زندان به سر می‌برد.

مرتبط:

حاشیه‌های لبخند نجفی در دادگاه + عکس
واکنش وکیل نجفی به حکم قصاص موکلش
ماجرای رضایت گرفتن محمد علی نجفی
بازگشت مجدد نجفی به زندان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک