11:15 20 نوامبر 2019
واکنش شورای نگهبان به فروش اموال مصادره ‌شده ایران در کانادا

واکنش شورای نگهبان به فروش اموال مصادره ‌شده ایران در کانادا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 52

سخنگوی شورای نگهبان به فروش اموال دولتی مصادره ‌شده ایران توسط دولت کانادا واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان ایران ضبط اموال دولتی ایران توسط دولت کانادا را مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی دانست.

کدخدایی در یک رشته توئیت نوشت: تروریسم اقتصادی شیوه‌ای است که دولتهای غربی با سوءاستفاده از ابزارهای قانونی، منافع و منابع اقتصادی دیگر ملتها را توقیف و یا مصادره می‌نمایند، آن هم بدون طی مراحل رسیدگی حقوقی منصفانه. ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی است.

سخنگوی شورای نگهبان ایران در ادامه افزود: اقدام کانادا مغایر با اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل از جمله اصل حاکمیت دولتها است. از این پس قوه قضاییه باید وفق قانونِ «صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولتهای خارجی» مصوب ۱۳۹۰ در خصوص کانادا عمل نماید.

​گفتنی است پیش از این Globalnews بر اساس سندی که اخیرا در دیوان عالی "اُنتاریو" ارائه شده است از فروش ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا و ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو خبر داده بود.

لازم به ذکر است که دولت محافظه‌کار پیشین کانادا در سال 2012 قانونی تصویب کرد که به تبع آن شهروندان این کشور می‌توانند خواستار مصادره و فروش اموال ایران جهت پرداخت غرامت قربانیان تروریسم شوند.

مرتبط:

واکنش کاربران به ستاره افغان با شباهت عجیب به نخست وزیر کانادا +عکس، ویدئو
واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و کانادا
جذب بیشتر دانشجویان خارجی در کانادا
قتل خاوری در کانادا - شایعه یا واقعیت
ایران خواستار اعاده املاک و دارایی‌های خود در کانادا شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک