09:23 21 سپتامبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 12

قیمت های نفت در بازار جهانی امروز پنجشنبه بطور متوسط 0.9٪ کاهش یافتند.

به گزارش اسپوتنیک، قیمت های فعلی حاکی از آن است که سرمایه گذاران به ارزیابی چشم اندازهای  بازگشت نفت ایران به بازار جهانی ادامه می دهند.

قیمت پیش خرید نفت برنت دریای شمال برای ماه اوت با 0.9٪ کاهش  به 68.11 دلار و قیمت پیش خرید آن برای ماه ژوئیه با  0.8٪  کاهش  به 68.32 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت پیش خرید نفت WTI نیز با 0.91٪ کاهش به 65.61 دلار در هر بشکه رسید.

ایران همچنان یکی از موضوعات اصلی در بازار نفت است. بازرگانان همچنان منتظر اخبار گفتگوهای ایران و سایر کشورها برای تمدید توافق هسته ای برجام هستند. سرمایه گذاران امیدوارند جزئیات مربوط به زمان تحویل نفت ایران به بازار را بدست آورند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از وارن پترسون، تحلیلگر موسسه   INGنوشت : "بازار هنوز منتظر است ببیند مذاکرات هسته ای ایران چگونه پیشرفت می کند."

آمار ذخایر نفتی ایالات متحده طی هفته منتهی به  21 مه باعث بالا رفتن قیمت نفت نمی شود. وزارت انرژی ایالات متحده اعلام کرده است که طی هفته گذشته ، موجودی نفت این کشور  1.7 میلیون بشکه کاهش یافت هر چند انتظار می رفت این کاهش 1.05 میلیون بشکه باشد . تولید در سطح  11 میلیون بشکه در روز باقی مانده در حالی که موجودی فرآورده های نفتی بیش از حد انتظار کاهش یافته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک