افزایش 0.3 درصدی رشد اقتصادی ایران در سال 1400 با وجود تحریم‌ها

© Fotolia / Curioso Photographyافزایش 0.3 درصدی رشد اقتصادی ایران در سال 1400 با وجود تحریم‌ها
افزایش 0.3 درصدی رشد اقتصادی ایران در سال 1400 با وجود تحریم‌ها - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.07.2022
Telegram
مدیرکل بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی ایران اعلام کرد رشد اقتصادی سال ۱۴۰۰ به ۴.۴ درصد رسید که در مقایسه با سال ۱۳۹۹، سه دهم درصد افزایش داشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، جعفر مهدی زاده افزود: این رشد با توجه به شرایط کلی اقتصاد و فشار‌های کشور‌های متخاصم به اقتصاد، عملکرد قابل قبول و مطلوبی است و خوش بینی‌هایی را در رابطه با ادامه این روند در سال جاری و سال‌های آتی ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در همه فصول سال 1400، مثبت بود، اضافه کرد: به جز بخش کشاورزی که متأثر از میزان نزولات جوی بوده، دیگر بخش‌های اقتصادی رشد مثبت داشته است.
مهدی زاده با اشاره به اینکه اطلاعات سال 1401 هنوز نهایی نشده است، ادامه داد: اطلاعات امسال به مجرد پردازش، منتشر و اطلاع رسانی می‌شود.
نیاز ایران به سیاست اقتصادی - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.07.2022
گزارش و تحلیل
نیاز ایران به سیاست اقتصادی
مدیرکل بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی درباره علل افزایش رشد اقتصادی گفت: در پی تلاش‌های موفق در واکسیناسیون عمومی، بخش خدمات، سهم خوب خود را در احیای رشد اقتصادی سال 1400 به خوبی ایفاء کرد.
مهدی زاده افزود: رشد بخش خدمات در سال 1400، شش و نیم درصد بود ضمن اینکه در همه فصول رشد فزاینده و قابل قبولی را این بخش به خودش اختصاص داد.
وی با بیان اینکه بخش نفت هم در پی گشایش‌های صادرات و تولید نفت عملکرد خوبی را داشت، اضافه کرد: ده و یک دهم درصد رشد ارزش افزوده بخش نفت را داشتیم و بخش صنایع و معادن هم رشد مثبت داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала