نصب رایگان شمارش‌گرهای برق در ایران

CC BY 4.0 / IRNA / کنتور برق
کنتور برق - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2022
Telegram
کارشناس: از این پس هزینه نصب شمارشگرهای هوشمند در بخش خانگی دریافت نمی‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن اشاره به تصویب ماده­ ۲۰ طرح مانع‌زدایی از صنعت برق در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که براساس قانون­ از این پس هزینه نصب شمارشگرهای هوشمند در بخش خانگی دریافت نمی‌شود.
وی در ادامه افزود: "با تصویب نمایندگان مجلس­ منابعی برای دریافت نکردن هزینه نصب شمارشگرهای هوشمند در بخش خانگی، ­­از محل ماده ۳ و ماده ۶ پیش‌بینی شد. براساس این دو ماده­، منابع حاصل از اصلاح تعرفه صنایع و همچنین افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف که قبلاً مورد تصویب قرار گرفته بود، به بخش هوشمندسازی کشور اختصاص پیدا کرد.
قطع برق ۴ نهاد دولتی در پایتخت ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.07.2022
علت تفاوت قیمت برق در ایران و اروپا چیست؟
مجلس با این اقدام مهم، ضرب آهنگ و توسعه استفاده از شمارشگرهای هوشمند را در کشور شتاب بخشید که این اقدام­ در مدیریت مصرف برق­ تاثیر خواهد داشت. ­
می‌توانیم با استفاده از شمارشگرهای هوشمند، تعرفه‌های شناور و قابل انعطافی داشته باشیم تا مصرف کننده بتواند متناسب با شرایطی که در شبانه روز امکان تامین برق را داریم، از تجهیزات برقی خود استفاده کند.
تاکنون بیش از یک میلیون شمارشگر هوشمند در کشور نصب شده­ که عمده آن‌ها به مشترکان دیماندی یا مشترکان بزرگی­ در بخش های­ صنعت ­و کشاورزی­ اختصاص یافته است. تاکنون حدود ۳۵۰ هزار شمارشگر ­هوشمند نصب شده و امیدواریم در کوتاه ترین زمان­ کار بقیه کنتورها نیز­ انجام شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала