صدراعظم اتریش: تعلیق طرح نورد استریم 2 باید یکی از اقدامات زیادی باشد که اتحادیه اروپا انجام دهد

© AFP 2022 / John Macdougallنورد استریم-۲
نورد استریم-۲ - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.02.2022
کارل نهمر، صدراعظم اتریش اعلام کرد اجرای پروژه نورد استریم 2 به دلیل آغاز عملیات نظامی در اوکراین به حالت تعلیق در آمده است.
به گزارش اسپوتنیک، او که در نشست شورای ملی اتریش سخنرانی می کرد، گفت: "این تنها یکی از اقداماتی است که ما انجام خواهیم داد تا به روسیه نشان دهیم در اروپا وقتی سیاست از طریق خشونت انجام می شود، هیچ تفاهمی برای این کشور وجود نخواهد داشت".
Строительство газопровода Северный поток-2  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.02.2022
پیامدهای امتناع آلمان از "نورد استریم 2"
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه صبح پنجشنبه اعلام کرد که در مورد عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین تصمیم گرفته است. او در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به شهروندان روسیه گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس با درخواست کمک به روسیه متوسل شدند." به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود. وی از ارتش اوکراین خواست که از دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراین پیروی نکنند، سلاح های خود را زمین بگذارند و به خانه های خود بروند.
بعداً، وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نداده اند: زیرساخت های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه های نظامی و هوانوردی توسط تسلیحات با دقت بالا از کار افتاده اند. این وزارتخانه اطمینان داد که جمعیت غیرنظامی در خطر نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала