ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایرانی ها نگران تامین واکسن آسترازنکا نباشند

وزارت بهداشت ایران اعلام نمود که چندین میلیون دز واکسن آسترازنکا برای ادامه روند واکسیناسیون و تزریق به افرادی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند تهیه شده است و باز هم درخواست داده ایم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت بهداشت ایران، چندین میلیون دز واکسن آسترازنکا برای تزریق نوبت‌های دوم و سوم تهیه کرده است.
دکتر بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو در ایران در رامسر گفت: چندین میلیون دز واکسن آسترازنکا برای ادامه روند واکسیناسیون و تزریق به افرادی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند تهیه شده است و باز هم درخواست داده ایم.

او افزود: ایران در دو سال گذشته مبالغ زیادی برای خرید واکسن از سبد کوواکس سازمان جهانی بهداشت واریز کرده بود که متاسفانه طرف خارجی به موقع به تعهدات خود عمل نکردند و واکسن مورد نیاز و نوع خاص را در اختیار ما قرار ندادند.
عذرخواهی انگلیس به دلیل جعلی بودن خبر سرقت فرمول آسترازنکا توسط روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
عذرخواهی انگلیس به دلیل جعلی بودن خبر سرقت فرمول آسترازنکا توسط روسیه
موضوع سنگ اندازی‌های جهانی در دریافت واکسن‌های کرونا پیشتر نیز مطرح شده بود و رئیس کل وقت بانک مرکزی آذرماه پارسال گفته بود از آنجا که خرید واکسن کرونا (covax) بایستی از مسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد، تاکنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز، به خاطر تحریم غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع مواجه شده است.

به گفته رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، واکسن‌های خارجی را از هر منبعی که باشد تامین خواهد کرد و در حال حاضر نیز با توجه به منابع داخلی، واکسن‌های وارداتی و ذخایر موجود در کشور مشکلی برای ادامه واکسیناسیون وجود ندارد و موجودی واکسن‌ها برای امسال و سال آینده کفاف واکسیناسیون نوبت‌های اول، دوم و سوم را می‌دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала