عذرخواهی انگلیس به دلیل جعلی بودن خبر سرقت فرمول آسترازنکا توسط روسیه

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرعذرخواهی انگلیس به دلیل جعلی بودن خبر سرقت فرمول آسترازنکا توسط روسیه
عذرخواهی انگلیس به دلیل جعلی بودن خبر سرقت فرمول آسترازنکا توسط روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.10.2021
Telegram
دو مجله بریتانیایی "سان" و "دیلی اکپسرس" برای جعلی بودن خبر سرقت فرمول آسترازانکا توسط روسیه عذرخواهی کردند.
به گزارش اسپوتنیک، رسانه های انگلیسی که روز قبل خبر جعلی در مورد سرقت فرمول های واکسن آسترازانکا توسط اطلاعات روسیه برای ایجاد داروی اسپوتنیک وی را منتشر کردند، عذرخواهی کردند. آنها همچنین نظرات رسمی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه  را که در خصوص تولید واکسن داخلی سرمایه گذاری کرده است را منتشر کردند.
 آسترازنکا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2021
اعتراف سئول به اولین مرگ بعد از تزریق واکسن آسترازنکا
در این گزارش امده است: "در پاسخ به اخبار جعلی منتشر شده در بریتانیا توسط دو خبرگزاری، صندوق سرمایه گذاری روسیه بیانیه ای رسمی صادر کرد که در آن گزارش های پوچ مطبوعات انگلیسی مبنی بر اینکه ظاهراً واکسن اسپوتنیک وی، روسیه بر اساس تحقیقات انجام شده برای ساخت واکسن در دانشگاه آکسفورد انجام شده است را رد می کنیم".
همچنین ذکر شده است که خیر جعلی توسط روزنامه دیلی اکپسرس حذف شده است. این روزنامه بعداً عذرخواهی کرد. کارکنان این نشریه اعتراف کردند که اطلاعات غلط منتشر کرده اند. همچنین مقاله نویسندگان نشریه اصلی "سان" تصحیح شد و نظرات رسمی صندوق سرمایه گذاری روسیه را به گزارش خود اضافه کرد.
پیش از این، این صندوق مقاله روزنامه انگلیسی "سان" درباره سرقت فرمول واکسن کرونا ویروس آسترازنکاa توسط روسیه را یک دروغ جعلی و فجیع نامیده بود. علاوه بر این، کارشناسان به عدم وجود منابع معتبر در خصوص این خبر در نشریه اشاره کردند.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала