ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سناریوهای توسعه ویروس کرونا

© Photo / Sai Li / Tsinghua University School of Life Sciencesسناریوهای توسعه ویروس کرونا
سناریوهای توسعه ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.11.2021
کارشناس روس و متخصص عفونی، سه سناریو برای توسعه ویروس کرونا معرفی کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیسلاو ژمچوگوف، متخصص عفونت های خطرناک و ایمونولوژیست، به رادیو اسپوتنیک گفت: در درازمدت چه اتفاقی می تواند برای ویروس SARS-CoV-2 بیفتد.
او گفت که متخصصان در حال محاسبه گزینه‌هایی برای تکامل بیشتر SARS-CoV-2 هستند، از جمله بر اساس دانش در مورد توسعه سایر ویروس‌ها.
جهش‌هایی از ویروس کرونا که از سیستم ایمنی فرار می‌کنند - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
جهش‌هایی از ویروس کرونا که از سیستم ایمنی فرار می‌کنند
وی گفت: سارس (SARS. - Ed.) و MERS (سندرم تنفسی خاورمیانه) - آنها به سادگی وجود ندارند، هیچ کس نمی تواند آنها را پیدا کند، آنها از بین رفته اند. آنها جهش هایی نداشتند که به آنها اجازه بیشتر بدهد. آنها فقط در طبیعت مردند.
دکتر ادامه داد: نوع دیگری از تکامل ویروس ها وجود دارد: در جریان جهش ها، آنها می توانند حالت تهاجمی خود را از دست بدهند و بدون آسیب رساندن به آنها در بدن حیوانات خاصی مستقر شوند.
به عنوان مثال، این را می توان در مورد ویروس ابولا گفت: خفاش های بزرگی را که در بدن آنها زندگی می کند نمی کشد و ایمنی آنها ویروس را از بین نمی برد. اما اگر فردی با خون (ناقل ویروس) تماس پیدا کند، او مریض می شود.
وی گفت که ویروس کرونا سه گزینه برای توسعه خود دارد.
- ولادیسلاو ژمچوگوف در گفت‌وگو با رادیو اسپوتنیک توضیح داد : گزینه اول - ویروس SARS-CoV-2 می تواند میزبان جدیدی پیدا کند که با آن "توافق ایمنی" حاصل شود. گزینه دوم - می تواند مانند سارس و مرس ناپدید شود. گزینه سوم، بدترین برای بشریت که همیشه مانند یک ویروس آنفولانزای دوم روی انسان انگلی می‌شود.
امروزه واکسیناسیون مطمئن ترین راه برای محافظت در برابر ویروس کرونا است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала