ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جهش‌هایی از ویروس کرونا که از سیستم ایمنی فرار می‌کنند

© REUTERS / Phil Nobleجهش‌هایی از ویروس کرونا که از سیستم ایمنی فرار می‌کنند
جهش‌هایی از ویروس کرونا که از سیستم ایمنی فرار می‌کنند - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
محققان آمریکایی جهش‌هایی از کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ را شناسایی کرده‌اند که امکان پنهان شدن در برابر پادتن‌ها را دارند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری ساینس، در تحقیقات محققان دانشگاه واشنگتن، نمونه پلاسمای ۳۷ داوطلب ۲۲ تا ۶۶ ساله که دو دز واکسن فایزر یا یک دز واکسن جانسون را دریافت کرده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
اسپوتنیک وی در برابر جهش جدید کرونا مقاوم است - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.10.2021
اسپوتنیک وی در برابر جهش جدید کرونا مقاوم است
نتیجه این مطالعه نشان داد گونه‌های دلتا، کاپا و دلتا پلاس موجب کاهش توانایی پادتن‌های ناشی از واکسن در مقابله با ویروس می‌شوند. گونه دلتا پلاس بیشترین تاثیر را در کاهش توانایی این پادتن‌ها دارد. همچنین در این تحقیقات مشخص شد پادتن‌های ایجاد شده توسط واکسن جانسون در نیمی از داوطلبانی که این واکسن را دریافت کرده بودند، در برابر این گونه‌های جهش یافته کارآیی ندارد.
اغلب فرایندهای تولید واکسن بر پروتئین خوشه‌ای ویروس متمرکز هستند که دربرگیرنده اجزایی برای اتصال ویروس به سلول‌ها و درگیر شدن آن با گیرنده‌های ACE۲ در سلول میزبان است.
اغلب پادتن‌های مورد استفاده برای مقابله با ویروس کرونا نیز به این اجزا حمله می‌کنند. در نتیجه گونه‌های مختلف ویروس از جمله دلتا و کاپا به منظور فرار از پادتن‌ها، در این اجزای پروتئین خوشه‌ای جهش ایجاد می‌کنند. این مطالعه می‌تواند به تولید واکسن‌هایی با کارایی بیشتر بیانجامد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала