ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اوجی: وضعیت فروش نفت راحت تر شده است

© Photo / IRNAاوجی: وضعیت فروش نفت راحت تر شده است
اوجی: وضعیت فروش نفت راحت تر شده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.11.2021
وزیر نفت ایران از و آغاز صادرات فرآورده های نفتی از یکی دو هفته آینده و رفع مشکل کمبود ذخایر داخلی این محصولات خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جواد اوجی وزیر نفت ایران، پس از حضور در جلسه عصر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس و در جمع خبرنگاران، بیان داشت: در این جلسه گزارشی از عملکرد ۷۰ روز خود در وزارت نفت به نمایندگان ارائه شد.
مقام طالبان: آماده خرید نفت از ایران هستیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.10.2021
مقام طالبان: آماده خرید نفت از ایران هستیم
وزیر نفت ایران ادامه داد: با پشتیبانی‌ های دولت سیزدهم میزان فروش نفت بهتر شده است و برای این کار از ظرفیت‌ های داخلی و خارجی  استفاده شده است.
وزیر نفت تصریح کرد: در بحث تهاتر نفت در قالب مشارکت در  پروژه‌ های سرمایه‌ گذاری به ویژه پروژه‌ های سنواتی دولت طرح‌ های خوبی را  مشخص کرده که به زودی کلید می‌خورد.
اوجی با بیان اینکه از چند روز آینده بحث صادرات فرآورده‌ های نفتی را خواهیم داشت، افزود: درباره برنامه‌ های بعدی وزارت نفت از جمله توسعه میادین مشترک، بهینه سازی مصرف انرژی و موارد دیگر در جلسه امروز به نمایندگان توضیحاتی ارائه شد.
وی اظهار داشت: با برنامه‌ های وزارت نفت و اقدامات دولت سیزدهم به دنبال افزایش ظرفیت پالایشگاهی در کشور هستیم که در ۴ تا ۵ سال آینده ظرفیت پالایشی ما به ۱.۴ میلیون تن در روز خواهد رسید.
محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، نیز درباره حضور وزیر نفت در جلسه این کمیسیون، گفت: هدف از برگزاری این جلسه برای بررسی الزامات دولت در حوزه اقتصاد انرژی بود که آقای وزیر گزارشاتی در این زمینه به نمایندگان ارائه کرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه یکی از محورهای که کمیسیون پیگیر آن است بحث توسعه فعالیت‌ های بورس انرژی است، گفت: بورس انرژی باید به اقتصاد کشور کمک کند و بازاری توانمند در این حوزه شکل بگیرد.
نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: در جلسه امروز درباره مدل‌ های مختلف کاهش مصرف انرژی در کشور به ویژه مصرف گاز که از موارد نگرانی برای فصل سرما است بحث و تبادل نظر شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری جلسه آینده اعضای این کمیسیون با وزیر نفت طی یک‌ ماه آینده برای بررسی توافقات انجام شده در جلسه امروز خبر داد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала