ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مقام طالبان: آماده خرید نفت از ایران هستیم

© Depositphotos / Maxxyustasمقام طالبان: آماده خرید نفت از ایران هستیم
مقام طالبان: آماده خرید نفت از ایران هستیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.10.2021
یک مقام طالبان از آمادگی کابل برای خرید نفت خام از ایران خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، توکل احمدیار رئیس اتاق تجارت و سرمایه گذاری طالبان (ACCI)، روز دوشنبه اذعان کرد که افغانستان آماده خرید نفت از ایران است. وی این مورد را در جریان یک ویدئو کنفرانس با ابراهیم حسینی وابسته تجاری ایران بیان کرد.
زود دویچه زایتونگ: در پشت یک میز با طالبان - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.10.2021
گزارش و تحلیل
زود دویچه زایتونگ: در پشت یک میز با طالبان
بر اساس این گزارش، کابل در حال حاضر برای حل مشکل جاری خود در زمینه کمبود نفت تلاش می‌کند و امیدوار است که تهران بتواند در این زمینه پیش قدم شود. با این حال، برای تحقق این امر، ایران باید در حل شماری از مسائل به همسایه خود کمک کند.
احمدیار از حسینی خواست تا به حل مشکلات این کشور کمک کند. احمدیار گفت: تقویت روابط اقتصادی و توسعه تجارت برای هر دو کشور ضروری است و واردکنندگان نفت افغانستان نیاز مبرمی به ارائه تسهیلات مورد نیاز از سوی دولت ایران دارند.
وابسته تجاری ایران نیز متعهد شد به کابل کمک کند تا با از بین بردن چالش‌ های موجود و ایجاد امکانات مورد نیاز، شرایط لازم را برای راه اندازی تجارت نفت بین دو کشور ایجاد کند.
تاکنون مشخص نیست که کابل چگونه قصد دارد هزینه خرید نفت خام از ایران را بپردازد زیرا بخش عمده‌ای از ذخایر این کشور در ایالات متحده پس از تسلط طالبان مسدود شده است. از آن زمان تاکنون، هیچ کشور خارجی، از جمله ایران، دولت فعلی طالبان را به رسمیت نشناخته است.
کابل از کشورهای جهان و به طور خاص از ایالات متحده خواسته است قفل ذخایر افغانستان را شکسته و دولت جدید را به رسمیت بشناسند. جامعه بین‌ المللی هنوز در حال بررسی نحوه رفتار با افغانستان و طالبان آن است که ادعا می‌کند روابط خود را با گروه‌های تروریستی مانند القاعده قطع کرده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала