ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بلینکن: فرصت برای برگشت به برجام در حال اتمام است

© AP Photo / Jacquelyn Martinآنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.10.2021
وزیر خارجه آمریکا امروز در نشست مطبوعاتی اذعان کرد: اگر ایران تغییر مسیر ندهد آماده ایم تا به گزینه های دیگر متوسل شویم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، امروز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با وزرای خارجه امارات و اسرائیل از موضع کشورش درباره توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران صحبت کرد.
نماینده مجلس ایران: تجربه تلخ برجام نباید تکرار شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.10.2021
نماینده مجلس ایران: تجربه تلخ برجام نباید تکرار شود
وزیر امور خارجه آمریکا، در سخنان خود در این باره ادعا کرد: ما از نزدیک اقدامات ایران را زیر نظر داریم، اگر ایران تغییر مسیر ندهد آماده ایم تا به گزینه های دیگر متوسل شویم! طی ۳ ماه اخیر آنچه از ایران دیدیم این است که این کشور نمی خواهد به برجام بازگردد!
آنتونی بلینکن در نشست مطبوعاتی امروز همراه با عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات و یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل بدون اشاره به نقض قطعنامه برجام (قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل) در سال ۲۰۱۸ توسط ترامپ مدعی شد: در حال نزدیک شدن به نقطه ای هستیم که بازگشت به پایبندی برجام به خودی خود، منافع توافق اولیه را حاصل نمی‌ کند؛ زیرا ایران، زمان را برای دستیابی به پیشرفت در برنامه هسته‌ ای خود به کار گرفته است.
وی در تلاش برای معکوس جلوه دادن موضوع نقض عهد کشورش در قبال برجام ادعا کرد: آمریکا تمایل زیادی به دیپلماسی در این باره دارد؛ اما این تمایل از جانب تهران دیده نمی شود!
لازم به ذکر است، وزیر خارجه کشورمان پیشتر و در جریان نشست خبری خود که در بیروت برگزار شد، درباره مذاکرات وین گفته بود: ما به مذاکرات وین باز می‌ گردیم. در دولت جدید به جمع بندی نهایی در این زمینه نزدیک می‌ شویم. برای دولت جدید ایران که یک دولت عملگرا و نتیجه گرا است، بسیار مهم است که در مذاکرات منافع و حقوق ملت ایران به طور کامل تأمین شود.
امیرعبدالهیان ادامه داد: ما وقت خودمان را در مذاکرات تلف نخواهیم کرد. برای ما مهم است که نشانه‌ هایی از طرف مقابل از جمله آمریکا دریافت کنیم که نشان دهنده نیت جدی آمریکایی‌ ها برای بازگشت کامل به تعهداتشان باشد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала