ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توپ های اتمی شوروی در آفریقا + جزئیات و تصاویر

© Photo / Barrakkethتوپ های اتمی شوروی در آفریقا + جزئیات و تصاویر
توپ های اتمی شوروی در آفریقا + جزئیات و تصاویر  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.09.2021
در آفریقا توپ های ساخت شوروی "2 اس 7 پیون" 2C7 Pion)) را مشاهده کردند که می توانند از مهمات هسته ای استفاده کنند.
به گزارش اسپوتنیک، تصاویر این توپ ها در توییتر منتشر شده است.
— Caesar (@Ninja998998) September 22, 2021
​تا سال 1990، بیش از 500 عراده از توپ های "پیون"  تولید شده است. از اکثر آنها در خاک اتحاد جماهیر شوروی استفاده کرده و صادر نمی شدند. فقط در دهه 1980 هشت عراده به لهستان منتقل و 12 "پیون " به نیروهای مسلح چکسلواکی تحویل داده شد.
پس از فروپاشی چکسلواکی، جمهوری چک اسلحه های شوروی را به ارث برد که تا اوایل دهه 1990 مورد استفاده قرار می گرفت. پس از آن ، تمام توپ های"2 اس 7 پیون"  جمهوری چک  به وزارت دفاع آنگولا فروخته شد. کارشناسان معتقدند که با اسلحه های ساخت شوروی در آنگولا می خواستند با توپخانه آفریقای جنوبی مقابله کنند. آخر توپ های متحرک G6 Rhino آفریقای جنوبی می توانستند اهداف در فاصله 39 هزار متری را با پرتابه های موشکی و توپخانه ای مورد اصابت قرار دهند.
اطلاعات مربوط به انتقال  توپ های"2 اس 7 پیون" به آنگولا از مدتها پیش دریافت شده بوده اما عکس ها ثابت می کنند که توپ های شوروی هنوز در خدمت آفریقایی ها هستند.
تولید انبوه توپ های"2 اس 7 پیون"   در سال 1975 آغاز شد. این توپ 203 میلی متری برای نابودی اهداف مهم دشمن طراحی شده است. "پیون" می تواند از مهمات خوشه ای، بتون شکن و هسته ای استفاده کند. حداکثر برد شلیک آن به 47500 متر می رسد.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала