ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

درخواست مداخله جویانه فرانسه از ایران

© AFP 2021 / Patrick Kovarikدرخواست مداخله جویانه فرانسه از ایران
درخواست مداخله جویانه فرانسه از ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.06.2021
وزارت خارجه فرانسه درخواستی درباره همکاری با آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی از ایران مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورو نیوز، وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه درخواست کرد که ایران باید همکاری خود با آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد و فوراً به بازرسان این نهاد بین‌ المللی دسترسی کامل بدهد.

وزیر خارجه آمریکا: ایران هنوز با بازگشت به مذاکرات وین موافقت نکرده  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.06.2021
آمریکا: تسریع برنامه هسته ای ایران ممکن است مذاکرات برجام را دشوار کند

وزارت خارجه فرانسه در اینباره گفت: ایران باید به همکاری‌ های خود با آژانس ادامه دهد و هر چه سریعتر دسترسی کامل به تاسیسات هسته‌ ای خود را برای این نهاد بین‌ المللی فراهم کند.

سعید خطیب‌ زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح روز دوشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکرات وین و مساله تمدید تفاهم با آژانس، اظهار کرد: تعهدات و وظایف دولت در قانون مجلس کاملاً روشن است. در مساله توافق ۳ ماهه با آژانس اتمی و چگونگی عدم ادامه آن هنوز تصمیم جدی اتخاذ نشده است. همچنین در خصوص پاک کردن اطلاعات دوربین‌ های نظارتی نیز تصمیمی گرفته نشده است.

وی گفت: گفتگوهای وین به جایی رسیده است که همه طرف‌ ها باید تصمیمات خود را بگیرند. ایران تصمیم خود را گرفته است و ما منتظریم طرف‌ های مقابل بخصوص ایالات متحده تصمیمات خودشان را بگیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به مسدود شدن چند سایت خبری ایرانی از طرف آمریکایی‌ ها، گفت: آنچه که در خصوص این تارنماها اتفاق افتاد، نشان‌ دهنده استیصال، گردن‌ کشانه‌ ایالات متحده در برابر صداهای مستقل مانند ایران است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала