ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز تزریق فاز دوم واکسن فخرا به ۵۰۰ داوطلب تهرانی

CC BY 4.0 / TASNIM NEWS AGENCY / / آغاز تزریق فاز دوم واکسن فخرا
آغاز تزریق فاز دوم واکسن فخرا - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.06.2021
سخنگوی طرح کار آزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا گفت: در فاز دوم تست انسانی این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دکتر رضا اله‌ ورن سخنگوی طرح کار آزمایی بالینی واکسن فخرا، با بیان این‌ که فاز دوم کار آزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز آغاز می‌ شود، اظهار داشت: فاز اول تست انسانی واکسن فخرا، با تزریق به ۱۳۵ نفر به پایان رسید و حال عمومی داوطلبان خوب است و عوارض جدی مشاهده نشده و این عوارض شامل درد محل تزریق و عوارض معمول واکسن بوده است.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2021
تأمین دوز دوم واکسن کرونا از هفته آینده آغاز می گردد

اله ورن در ادامه توضیح داد: در فاز دوم تست انسانی این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.

وی با بیان این‌ که داوطلب‌ گیری فاز دوم این واکسن انجام شده است، افزود: غربالگری‌ های پزشکی برای داوطلبان فاز دوم انجام شده و ما روزانه ۴۰ تا ۵۰ تزریق به داوطلبان را خواهیم داشت. فاز دوم در تهران انجام می‌ شود اما برنامه‌ ریزی ما برای فاز سوم این است که این مرحله را در شهرستان‌ ها نیز اجرا کنیم تا مردم سایر شهرها نیز بتوانند در این مطالعه شرکت کنند.

اله‌ ورن ادامه داد: در فاز سوم تست انسانی بنا داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان، یعنی حدود ۳۰ هزار نفر تزریق کنیم.

سخنگوی طرح کار آزمایی بالینی واکسن فخرا تصریح کرد: داوطلبان می‌ توانند با مراجعه به سایت fakhravac.ir آمادگی خود را برای شرکت در این طرح ملی اعلام کنند. ما پس از فاز دوم و با صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت وارد فاز سوم تست انسانی می‌ شویم. افراد با مراجعه به سایت می‌ توانند شرایط شرکت در مطالعه بالینی را ملاحظه کنند. در فاز سوم عموم مردم می‌توانند در مطالعه شرکت کنند.

گفتنی است فاز دوم کار آزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا، صبح امروز با تزریق به تعدادی از داوطلبان آغاز شد؛ این واکسن کرونا مبتنی بر ویروس کشته شده و ساخت شرکت میلاد دارو نور، زیر نظر وزارت دفاع است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала