ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تأمین دوز دوم واکسن کرونا از هفته آینده آغاز می گردد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2021
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران، اعلام داشت: تا هفته آینده، نتایج واکسن تولید داخل (کوو ایران برکت) آماده خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران، با بیان این‌ که تاکنون واکسن‌ های تزریق شده به افراد در اولویت از منابع خارجی تهیه شده‌ اند، اظهار داشت: به دلیل مشکلاتی که در سطح دنیا برای تأمین واکسن کرونا وجود دارد و از سوی دیگر بدعهدی شرکت‌ ها، مشکل کمبود واکسن وجود دارد؛ قرار بود اوایل هفته گذشته سه میلیون دوز واکسن کرونا به دست ما برسد که متأسفانه این امر محقق نشد.

۱۷۹ فوتی جدید کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2021
۱۷۹ فوتی جدید کرونا در ایران

وی افزود: واکسن‌ های خریداری شده از سبد کوواکس نیز به طور کامل تحویل کشور ما نشده و آنها در این زمینه به طور کامل به تعهدات خود عمل نکرده‌ اند.

رئیسی با بیان این‌ که می‌ توان فاصله بین دوز اول و دوم واکسن‌ هایی که تاکنون در داخل کشور استفاده شده است را افزایش داد، خاطرنشان کرد: ما هفته آینده برای دوز دوم، واکسن کرونا تأمین خواهیم کرد و در این زمینه نگرانی خاصی وجود ندارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره زمان‌ بندی تزریق دوز دوم واکسن کرونا تصریح کرد: افرادی که در دوز اول، واکسن سینوفارم را دریافت کرده‌ اند می‌ توانند بین چهار تا هشت هفته بعد، دوز دوم را دریافت کنند. افرادی که واکسن اسپوتنیک را تزریق کرده‌اند می‌ توانند چهار تا ۱۲ هفته بعد از دوز اول، دوز دوم را تزریق کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ایران گفت: هنوز واکسیناسیون افراد ۶۵ تا ۷۰ ساله را آغاز نکرده‌ایم و علتش این است که می‌ خواهیم واکسیناسیون دوز دوم افراد بالای ۷۰ سال را تکمیل کنیم و به محض رسیدن مموله جدید بتوانیم واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال را نیز آغاز کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خاتمه گفت: تا هفته آینده، نتایج واکسن تولید داخل (کوو ایران برکت) آماده خواهد شد و چنان‌ چه کمیته اخلاق، مجوز مصرف آن را صادر کند می‌ توانیم واکسیناسیون را با واکسن داخلی کرونا ادامه دهیم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала