ممنوعیت تردد به همه شهرهای ایران از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت

© Sputnik / Siyavash Sobhgani ممنوعیت تردد به همه شهرهای ایران از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت
ممنوعیت تردد به همه شهرهای ایران از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.05.2021
Telegram
از ساعت ۱۲ روزهای ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ورود و خروج خودروها به همه شهرها اعم از قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول ابراهیمی جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی در خصوص ممنوعیت از سفرهای مردم در تعطیلات پیش رو (عید سعید فطر) گفت: پلیس با توجه به پیش بینی های دیده شده در تعطیلات پیش رو و امکان سفر مردم به شهرها بویژه شهرهای مسافرپذیر و شمالی کشور با توجه به وضعیت کرونا، به کمیته امنیتی وزارت کشور پیشنهاد داد که از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه از تردد مردم در شهرهای مختلف با همکاری و مشارکت همه دستگاه ها جلوگیری شود.

وی افزود: پیشنهاد پلیس در کمیته امنیتی وزارت کشور پذیرفته شد و رئیس جمهوری دستور داد تا تعطیلات پیش رو کنترل ترددها تشدید و خودروها حتما عودت داده شود. حتما با رانندگانی که نسبت به این محدودیت ها بی توجهی کنند برخورد شده و ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی خودرو عودت داده و اعمال جریمه می شود.

سرهنگ ابراهیمی گفت: این اعمال محدودیت شامل همه شهرها اعم از قرمز، نانجی و زرد می شود. برای ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای زرد و خروج خودروهای بومی از شهرهای زرد ۵۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده البته اکنون شهری در وضعیت آبی وجود ندارد.

زنگ خطر شیوع کرونای هندی در ایران به صدا درآمد - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.04.2021
زنگ خطر شیوع کرونای هندی در ایران به صدا درآمد

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای درست و صد در صدی مصوبه اخیر کمیته امنیتی وزارت کشور، پلیس از توان عملیاتی سایر رده های انتظامی نیز استفاده می کند، بر این اساس برای اعمال تشدید محدودیت، همه دوربین های وزارت راه و شهرسازی و ناجا به روز رسانی شده تا رصد و پایش های لازم صورت گیرد.

این مقام در ادامه گفت: قابل پیشی بینی است که برخی قبل از ساعت اعلام شده قصد سفر داشته باشند، براین اساس هموطنان باید بدانند محدودیت ترددها همچنان ادامه دارد اما در تعطیلات پیش رو تشدید می شود و هیچ گونه برنامه ای برای یک طرفه کردن برخی مسیرها از جمله چالوس به تهران نداریم بلکه در شرایط کنونی و با توجه به شیوع کرونا همه مسیرها دو طرفه است و هزینه سفر را افزایش داده ایم که این هزینه ها شامل ماندن در ترافیک های چند ساعته است.

ابراهیمی تاکید کرد: هموطنان در نظر داشته باشند که براساس مصوبه اخیر وزارت کشور، ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی به قانون، حتما خودروی آنها عودت داده و جریمه خواهند شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала