دلیل اصلی مشکلات بانکی ایران از کجا ناشی می شود؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بانک در ایران
بانک در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.02.2021
Telegram
کارشناس: تحریم های بانکی و مالی ایران اصلا مربوط به FATF نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که تحریم های بانکی و مالی ایران اصلا مربوط به FATF نیست.

وی در ادامه افزود:«دلیل اصلی مشکلات بانکی کشور، تحریم های ثانویه امریکا است. اینکه می گویند اگر به FATF نپیوندیم هزینه تراکنش های بانکی افزایش می باید غیر کارشناسی است.

بایدن کاهش تحریم های ایران را بررسی می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.02.2021
بایدن کاهش تحریم های ایران را بررسی می کند

یک موضوع خیلی مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هر زمان دشمنان کشور به دنبال تحمیل معاهده و یا کنوانسیونی به کشور بودن باید بدانیم که خطرآفرین است.  امروز کسانی در خارج از کشور بال بال می‌زنند برای آنکه FATF در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب برسد که دشمنی آنها نسبت به ملت ایران ثابت شده است.

مقام معظم رهبری هم بارها فرموده‌اند که در سازمان‌ها و یا مجامع بین‌المللی بعضی از معاهده‌ها را تصویب می‌کنند تا کشورهای آزادی خواه و مستقل را محدود کنند. نپیوستن به FATF هزینه تراکنش‌های بانکی را افزایش نمی دهد. گره زدن محدودیت تراکنش‌های بانکی به FATF اشتباه است. پیوستن به FATF هیچ تاثیری مثبتی بر مراودات مالی کشور ایجاد نخواهد شد.

امروزه بحث قانون‌مداری در دنیا مطرح نیست، اینکه فکر کنیم تحت قواعد دنیا همه چیز را رعایت کنیم بهره‌ای نصیبمان خواهد شد، تفکر غلطی است. کدام قواعد بین المللی نسبت به مثلا مردم یمن رعایت شده که حالا ما منتظر باشیم بگوییم مجامع بین المللی می‌خواهند برای ما کاری انجام دهند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала