شناسایی گونه مقاوم در برابر واکسن‌های کنونی کرونا در ژاپن

© Photo / Sai Li / Tsinghua University School of Life Sciencesشناسایی گونه مقاوم در برابر واکسن‌های کنونی کرونا در ژاپن
شناسایی گونه مقاوم در برابر واکسن‌های کنونی کرونا در ژاپن - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2021
Telegram
مقام‌های ژاپنی روز جمعه اعلام کردند که گونه‌ای از ویروس کرونا را در این کشور شناسایی کرده‌اند که در برابر واکسن‌های موجود کرونا مقاوم است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، موسسه ملی بیماری‌های عفونی ژاپن روز جمعه خبر داد که گونه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده که از خارج این کشور وارد شده و دارای جهش‌هایی است که به طور بالقوه اثر واکسن‌های موجود را برای مقابله با ویروس کرونا کاهش می‌دهد.

یک محقق مدعی شد که با احتمال 99.9 درصد منشا کرونا را پیدا کرده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.02.2021
یک محقق مدعی شد که با احتمال 99.9 درصد منشا کرونا را پیدا کرده است

این موسسه ژاپنی اعلام کرد با وجود آنکه این گونه جدید از خارج وارد ژاپن شده اما نتوانسته منشأ کشوری که این گونه متعلق به آن بوده را مشخص کند.

بر اساس گزارش روزنامه «آساهی» ژاپن، این نگرانی وجود دارد که گونه جدید شناسایی شده ویروس کرونا در برابر واکسن‌های موجود به خصوص واکسن «آسترازنکا» مقاومت باشد.

«کاتسونوبو کاتو» از وزرای کابینه ژاپن روز جمعه گفت که گونه جدید تا کنون 93 نفر را در این کشور مبتلا کرده که 2 نفر از آنها خارج از کشور بوده‌اند. تمامی افرادی که به گونه جدید مبتلا بوده‌اند از منطقه «کانتو» هستند.

ژاپن تا کنون ابتلای 151 نفر در این کشور به گونه‌های برزیلی، انگلیس و آفریقای جنوبی ویروس کرونا را تایید کرده است.

تا کنون 424 هزار نفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد هفت هزار و 300 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آمارها، تا کنون بیش از 111 میلیون نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد بیش از 2 میلیون و 450 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала