چرا آبمیوه تازه برای سلامتی خطرناک است

CC0 / Pixabay / چرا آبمیوه تازه برای سلامتی خطرناک است
چرا آبمیوه تازه برای سلامتی خطرناک است - اسپوتنیک ایران
Telegram
آب میوه های تازه حاوی مواد معدنی و ویتامین های سالم هستند اما در صورت مصرف مرتب آنها می توانند باعث بروز مشکلات سلامتی شوند.

به گزارش اسپوتنیک، متخصص غدد در روسیه زارا پاولووا در مطالعه ای اعلام نمود که آب میوه های تازه در صورت مصرف مرتب آنها می توانند باعث بروز مشکلات سلامتی شوند.

وی خاطرنشان کرد: یک لیوان آب میوه پرتقال غلیظ به طور متوسط ​​دو پرتقال بزرگ است. این متخصص با استناد به اولین استدلال گفت: "معمولاً فرد در یک وعده دو پرتقال نمی خورد".

روش لاغری پس از قرنطینه  - اسپوتنیک ایران
روش لاغری پس از قرنطینه

این دکتر ادامه می دهد: "اگر 100 میلی لیتر کولا و 100 میلی لیتر آب پرتقال را با هم مقایسه کنیم ، قند موجود در آنها تقریباً یکسان است."

وی همچنین تأکید کرد که آب میوه تازه فاقد فیبر نیست که میزان ورود گلوکز و فروکتوز به خون را کاهش می دهد و تأثیر مفیدی بر میکرو فلور روده دارد.

وی ادامه داد: "در نتیجه ، نوشیدن یک لیوان آب ، ما بلافاصله مقدار زیادی کربوهیدرات ساده قابل هضم - گلوکز و فروکتوز را دریافت می کنیم. بنابراین به طور منفی بر متابولیسم کربوهیدرات ها و متابولیسم کبد تأثیر می گذاریم."

وی هشدار داد كه اشتیاق به آب میوه های تازه به صورت مرتب دیر یا زود منجر به دیابت ، ایجاد بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های كبدی چرب غیر الكلی یا نقرس می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала