ایران در حال ساخت موشک کروز برد بلند برای هواپیماها است

© Photo / IRNAامیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع ایران
امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر دفاع ایران از مرحله آزمایشی ساخت موشک‌های کروز هوایی در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگویی از مرحله آزمایشی موشک‌های کروز هوایی خبر داد و گفت: یک موشک کروز برد بلند هم برای هواپیماها داریم که امیدواریم بتوانیم آن را به موقع به اتمام برسانیم.

وی افزود: کار برای تولید این موشک کروز برد بلند در وزارت دفاع با جدیت به پیش می‌رود و از آنجا که یک کار تحقیقاتی است، اگر با مانع فنی روبرو نشود در موعد مقرر به نتیجه خواهد رسید.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه وزارت دفاع در زمینه انواع موشک‌های کروز کار می‌کند، اظهار داشت: در نمایشگاه دفاعی 22 بهمن سال گذشته هم موشک‌های کروز زمین به زمین هویزه و سومار به نمایش گذاشته شد که برد آن‌ها حدود هزار و 400 کیلومتر است.

سردار تقی زاده - اسپوتنیک ایران
رونمایی موشک بالستیک شهید قاسم و موشک کروز ابو مهدی+ویدئو

امیر حاتمی با اشاره به صعود ایران از رتبه بیست و سوم به چهاردهم در توان دفاعی، ادامه داد: اگر سنجش دقیقی صورت بگیرد، حتماً رتبه واقعی ما بالاتر از این رقم خواهد بود.

وی تاکید کرد: این رتبه بندی را موسسه‌های بین‌المللی بر اساس شاخص‌هایی انجام می‌دهند و قدرت رزمی کشورهای مختلف را با تطبیق داده‌ها می‌سنجند و یک رتبه‌ای را اعلام می‌کنند.

وزیر دفاع ایران تصریح کرد: اما چون آن‌ها از یکسری ویژگی‌های ما مثل قدرت روحی، آموزش، تجربه و انگیزه‌های الهی رزمندگان ما اطلاع درستی ندارند نمی‌توانند با دقت این توان دفاعی را بسنجند.

بتازگی صنعت هوافضای وزارت دفاع ایران از یک موشک بالستیک به نام حاج قاسم و یک موشک کروز به نام ابو مهدی رونمایی کرد. موشک حاج قاسم یک موشک بالستیکی است با برد ۱۴۰۰ کیلومتر و موشک ابو مهدی یک موشک کروز برد بلند است. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала