عروس ایرانی با مهریه ای از جنس بیت کوین +عکس

© Fotolia / Yakimenkoantonمهریه عروس ایلامی ، کاشتن ۱۳۷۲ نهال درخت
مهریه عروس ایلامی ، کاشتن ۱۳۷۲ نهال درخت - اسپوتنیک ایران
Telegram
انتخاب بیت کوین به جای سکه طلا به عنوان مهریه یک عروس ایرانی با واکنش کاربرانی در صفحات اجتماعی همراه شد.

به گزارش اسپوتنیک، انتشار تصویری از عقدنامه یک زوج ایرانی که مهریه تعیین شده، متفاوت با عرف جامعه ایران بود موضوع بحث کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی شد. در این تصویر یک جلد کلام‌الله مجید، یک شاخه نبات، ۰.۰۵ بیت کوین، ۲,۵۰۰ دیجی بایت، پنج مثقال طلا و سی عدد ربع سکه بهار آزادی به عنوان مهریه ثبت شده است. گفته می‌شود آقا داماد از فعالان حوزه‌ی ارز دیجیتال است و همین مسئله باعث شد تا از همسرش بخواهد بخشی از مهریه خود را به صورت ارز دیجیتال بگیرد.

View this post on Instagram

A post shared by ✨ TaftOnline | تفت آنلاین ✨ (@taftonline) on

کاربرانی این سبک مهریه را نمی‌پسندند اما جمعی از کاربران که این اتفاق را پیوند سنت و مدرنیته عنوان می‌کنند و معتقدند با دلار ۲۱ هزار تومانی کل این مهریه به تاریخ امروز ۱۳۴ میلیون تومان می‌شود و عروس خانم نسبت به سایر نوعروسان قانع‌تر بوده است و این در حالی‌ست که امروزه نرمال مهریه صد سکه است که مبلغی بیش از یک میلیارد تومان می‌شود.
گروهی از کاربران نیز عنوان می‌کنند در چند سال گذشته اخبار زیادی از بیت کوین شنیده می‌شود و این موضوع به مرور در میان مردم جا می‌افتد و گزینه‌ای دیگر برای انتخاب سرمایه‌گذاری مردم خواهد شد؛ از طرفی این مقدار بیت کوین تعیین شده در این مهریه که اکنون ارزشی بین ۱۳ تا ۲۰ میلیون تومان دارد در چند سال آینده به ارزش ۱ تا ۲ میلیارد در خواهد آمد.

View this post on Instagram

A post shared by leila-rakbi (@leilarakbi) on

گروهی از کاربران نیز به مهریه‌های عجیب و غریب اشاره می‌کنند که با هدف سخت گرفتن به جوانان طرح می‌شدند و معتقدند اکنون در تعیین مهریه تفکر اقتصادی در اولویت قرار دارد. اما برخی از این کاربران در واکنش به این اتفاق با کنایه عنوان می‌کنند که گویا عروس خانم برای بعد از طلاق برنامه بیشتری دارد تا بعد از ازدواج.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала