ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

غذاهایی که باعث بی خوابی در شما می شوند

© Fotolia / Kasto غذاهایی که باعث بی خوابی در شما می شوند
 غذاهایی که باعث بی خوابی در شما می شوند - اسپوتنیک ایران
بعضی از غذاها تأثیر تحریک آمیزی بر بدن دارند و در رود خواب سریع و خواب با کیفیت تداخل ایجاد می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مطالعه دانشمندان روسی، همه چیزهایی که برای صبحانه یا ناهار می خوریم در عصر مفید نخواهد بود. واقعیت این است که بعضی از محصولات تأثیر تحریک آمیزی بر بدن دارند که می توانند به یک مانع جدی در روند خواب تبدیل شوند.

پزشکان نام پنج غذایی که در عصر قبل از خواب نباید خورده شود اشاره نمودند: غذای پرادویه بهترین گزینه برای وعده عصرانه نخواهد بود. تحقیقات اخیر دانشمندان استرالیا نشان می دهد که غذاهای تند، فاز خواب عمیق را مختل می کنند، که نقش مهمی در ترمیم مغز در هنگام خواب دارد.

برای اینکه در شب دچار تپش قلب نشوید، پزشکان توصیه می کنند که در هنگام شام گریپ فروت نخورید. بادمجان نیز سرشار از انتقال دهنده های عصبی هستند که به عنوان یک انرژی زا عمل می کنند و در خواب آرام اختلال ایجاد می کنند. خیار در تولید ادرار نقش فعال دارد و همین امر باعث می شود شب خواب خوبی نداشته باشید.

پیش از این در خبرها آمده بود که دانشمندان غذاهایی مانند شکر، نان سفید و برنج،  قند خون را افزایش می دهد که این یکی از دلایل بی خوابی می دانند. به عقیده متخصصان، وقتی قند خون شما به سرعت بالا می رود، بدن شما با آزاد کردن انسولین واکنش نشان می دهد و در نتیجه ، کاهش قند خون می تواند منجر به ترشح هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزول  شود که می تواند در خواب انسان اختلال ایجاد کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала