بوریس جانسون: توافق برجام را با توافق ترامپ جایگزين کنيد

© AFP 2022 / Kirsty Wigglesworthبوریس جانسون: توافق برجام را با توافق ترامپ جایگزين کنيد
بوریس جانسون: توافق برجام را با توافق ترامپ جایگزين کنيد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ترامپ در توییت جدید خود از حمایت نخست وزیر انگلیس از "توافق ترامپ" بر برجام خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ در جدیدترین توئيت خود نوشت: بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان گفته “ما باید توافق ایران [برجام] را با توافق ترامپ جایگزین کنیم.” من موافقم!

گفتنی است، پس از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، رئیس جمهور آمریکا رشته پیام هایی را در توئیتر به زبان فارسی منتشر کرده است.

ترامپ پیش از این در توئیتر خود به زبان فارسی نوشته بود: " دولت ایران باید به گروه‌های حقوق بشر اجازه بدهد حقیقت کنونی اعتراضات در جریان مردم ایران را نظارت کرده و گزارش بدهند. نباید شاهد کشتار دوباره ی معترضان مسالمت آمیز و یا قطع اینترنت باشیم. جهان نظاره گر این اتفاقات است."

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

در ماه های اخیر تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدی را نیز علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرد. واشنگتن هدف خود از اعمال این تحریم ها را تغییر رفتار جمهوری اسلامی اعلام می کند. آمریکا به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала