ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فرماندار تهران : 2021 نفر در تظاهرات های اخیر دستگیر شده اند

© AFP 2021دستگیری اعضای شبکه طراحی موج دوم اعتراضات در ایران
دستگیری اعضای شبکه طراحی موج دوم اعتراضات در ایران  - اسپوتنیک ایران
در جریان تظاهرات اخیر در تهران بیش از 2021 نفر بازداشت شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، انوشیروان محسنی بندپی فرماندار استان تهران روز سه شنبه در این خصوص اطلاع داد.

فرماندار استان تهران گفت: همانطور که رئیس قوه قضائیه اعلام کرده، اگر خسارت‌هایی به مردم وارد شده باشد، پس از بررسی جبران خواهد شد. نیت و هدفمان این است که در اغتشاشات اخیر اگر خسارت دیده و خود فرد اقدام در مسیر اغتشاشات نکرده باشد حتما بررسی کرده و خسارت‌ وارده را جبران خواهیم کرد.  

محسنی بندپی در رابطه با آماری از میزان خسارات وارد شده در استان تهران، خاطر نشان کرد: در استان تهران ۲۹ جایگاه سوخت دچار حریق شده، بیش از ۱۴۰ شعبه بانک آسیب‌های جدی دیدند. همچنین ساختمان‌های فرمانداری در برخی از شهرستان‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دچار خسارت شده و ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای در استان تهران بعضا دچار حریق شده یا مورد سرقت قرار گرفتند.  

بندپی گفت: همچنین از بانک مرکزی خواستیم که در مورد بانک‌های آسیب دیده، خیلی به دنبال مسائل مربوط به بیمه نباشد؛  بلکه سریعا آنها را تجهیز کرده تا مردم از خدمات آنها بهره مند شوند. تاکنون ۲۰ جایگاه سوخت به مدار بازگشته و امروز نیز ۳ جایگاه دیگر وارد مدار می‌شود. ۶ جایگاه باقی مانده تا دو روز دیگر وارد چرخه خدمت رسانی می‌شوند.  

وی با اشاره به تعداد افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات هفته‌های گذشته بیان داشت: براساس آمارهای اولیه ۲۰۲۱نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند که بسیاری از آنها بلافاصله با یک بازجویی و به دستور محاکم قضائی اگر به صورت احساسی و به دلیل عدم آگاهی و برای نخستین بار وارد جریانات شده بودند، بلافاصله بعد از دستگیری آزاد شدند؛  اما آنهایی که دستور گرفته و برای ایجاد مشکل برای در نظم و امنیت و آرامش مردم به خیابان‌ها آمده بودند و همچنین سوابقی نیز در پرونده‌شان وجود داشت، هنوز در مرحله بازجویی هستند.  

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала