ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

استقبال ایران از پیشنهاد حوثی ها به عربستان

© Photo / IRNAاستقبال ایران از پیشنهاد حوثی ها به عربستان
استقبال ایران از پیشنهاد حوثی ها به عربستان  - اسپوتنیک ایران
ایران از پیشنهاد حوثی ها برای متوقف کردن حملات پهپادها و پرتاب موشک ها در عربستان سعودی استقبال می کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای اعلام نمود که ایران از پیشنهاد حوثی ها  برای متوقف کردن حملات پهپادها و پرتاب موشک ها در عربستان سعودی استقبال می کند. این اقدام اوضاع را در منطقه تثبیت می کند. 

حوثی های یمن متهم شدند که برای پرتاب موشک از مناطق غیرنظامی استفاده کرده اند - اسپوتنیک ایران
حوثی های یمن متهم شدند که برای پرتاب موشک از مناطق غیرنظامی استفاده کرده اند

خبرگزاری مهر اعلام نمود که عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص پیشنهاد دولت نجات ملی یمن در باره توقف پرتاب موشک و پهپاد به عربستان در مقابل توقف حملات عربستان به یمن اظهار داشت: ایران از پیشنهاد دولت نجات ملی یمن استقبال و آن را در راستای استقرار ثبات و امنیت در منطقه ارزیابی می کند.

وی افزود: متاسفانه به رغم استقبال بین المللی از این طرح، عربستان سعودی همچنان به دنبال آتش افروزی بوده و به بمباران مناطق مختلف یمن ادامه می دهد.  ما دولت عربستان را به پذیرش این پیشنهاد تشویق می کنیم و از هرگونه اقدامی در جهت برقراری آتش بس در یمن حمایت می کنیم.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش شیعه "انصار الله" از سال 2014 ادامه دارد. از مارس 2015، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی حمایت می کند. در دسامبر 2018، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند ، پشتیبانی می کند

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала