ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیدار ترامپ و روحانی ممکن خواهد بود؟

© REUTERS / JONATHAN ERNSTدیدار ترامپ و روحانی ممکن خواهد بود؟
دیدار ترامپ و روحانی ممکن خواهد بود؟ - اسپوتنیک ایران
ترامپ چشم به راه یک دیدار احتمالی با مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در «کمپ دیوید» در صحبت با خبرنگاران اعلام کرد که احتمال دارد در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیداری با رئیس جمهوری ایران برگزار شود.

با توجه به اینکه ترامپ در سیاست خارجی خود تا کنون ناکام مانده است، چشم به راه یک دیدار احتمالی با مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

 رئیس جمهوری آمریکا و تیم تندروی وی تصور می کردند با خروج از برجام و اعمال فشار حداکثری می توانند ایران را به میز مذاکره بیاورند و توافقی جدید داشته باشند.با گذشت یکسال از این تحریم های شدید، بقای تحریم‌ها به دلیل عدم همراهی دولت‌ها با تردید مواجه شده است و ایران هم کاهش محدودیت‌هایی که قرار بود در چند سال آینده اتفاق بیفتد را سرعت بخشید و گام سوم خود را برای فعال سازی تحقیق و توسعه برداشت.

چه کسی بر آمریکا حکومت می کند نتانیاهو یا ترامپ؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
چه کسی بر آمریکا حکومت می کند نتانیاهو یا ترامپ؟

گفتنی است، روابط آمریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهورآمریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به دنبال تشدید مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و تعلل اروپایی‌ها در اجرای وعده‌ها و تعهدات برجامی آنها، شورای عالی امنیت ملی ایران همزمان با سالروز خروج آمریکا از برجام با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو این توافق اعلام کرد که ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала