ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گلوله باران نقاط مسکونی هند توسط ارتش پاکستان

© AP Photo / Mukhtar Khanگلوله باران نقاط مسکونی هند توسط ارتش پاکستان
گلوله باران نقاط مسکونی هند توسط ارتش پاکستان - اسپوتنیک ایران
ارتش پاکستان نقاط مسکونی واقع در ایالت جامو و کشمیر در شمال هند را گلوله باران کرد و نظامیان هندی به این حمله پاسخ دادند.

لحظه دستگیری خلبان هندی در پاکستان + ویدئو و عکس - اسپوتنیک ایران
لحظه دستگیری خلبان هندی در پاکستان + ویدئو و عکس
به گزارش اسپوتنیک، به این ترتیب پیمان آتش بس موجود بین دو طرف برای هفتمین روز پیاپی نقض شده است.
روزنامه "ایندیا تودی" با استناد به سرهنگ دوم دوندر آناند، سخنگوی ارتش هند می نویسد:" پاکستان تقریباً ساعت شش صبح به وقت محلی بدون وجود هیچگونه اساس و بهانه ای مقررات آتش بس را زیر پا گذاشته و با خمپاره اندازها وسلاح های سبک در امتداد نوار کریشنا گخاتی آتش گشود".
سرهنگ دوم دوندر آناند افزود نظامیان هندی به این گلوله باران پاسخ دادند و تبادل آتش بین دو طرف پس از حدود یک ساعت پایان یافت. همه موسسات آموزشی در شعاع 5 کیلومتری از خط کنترل در خاک هند تعطیل شده اند.
روابط دهلی نو و اسلام آباد بطور سنتی تیره است. دو کشور دچار اختلافات سیاسی، تاریخی و ارضی هستند و از جمله در رابطه با موقعیت حقوقی کشمیر اختلاف دارند.
کشمیر منطقه مورد اختلافی است که تقسیم آن بین هند و پاکستان هنوز از لحاظ حقوقی به ثبت نرسیده است.جدایی خواهان در حال مبارزه به خاطر استقلال یا الحاق این سرزمین به پاکستان در آنجا فعال هستند.
دهلی نو مقامات پاکستان را به حمایت از جدایی خواهان مسلح متهم می کند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می کند.
بحران کشمیر پس از 14 فوریه شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به "جیش محمد" مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
به دنبال آن روز 26 فوریه هواپیما های نیروی هوایی هند اردوگاه "جیش محمد" در بخش پاکستانی کشمیر را بمباران کردند که در نتیجه آن تعدادی از شبه نظامیان و همچنین وسایل نقلیه، سلاحها و مهمات متعلق به آنها منهدم شدند. 
دیرتر ارتش پاکستان دو هواپیمای جنگی هند را که حریم هوایی این کشور را در منطقه مورد اختلاف کشمیر نقض کرده بودند، سرنگون نمود.
سرتیپ آصف غفور، رئیس مرکز خبری ارتش پاکستان در توئیتر خود نوشت یکی از هواپیما ها در بخش پاکستانی کشمیر و دیگری در خط کنترل این سرزمین سقوط کرده است که کشمیر را بین هند و پاکستان تقسیم می کند.
به دنبال آن مقامات نیروهای مسلح پاکستان با انتشار عکس و تصاویر ویدئویی ادعا کردند که خلبان هندی هواپیمای جنگنده ای را که در کشمیر توسط نیروی هوایی پاکستان هدف قرار گرفت و سقوط کرد، اسیر کرده اند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала