23:18 04 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

کنستانتین کاساچیف، رئیس کمیته شورای فدراسیون در امور بین المللی گفت: روسیه آماده است تا از طریق مسالمت آمیز تمام مسائل مورد اختلاف میان هند و پاکستان را حل کند و همچنین می تواند به عنوان واسطه میان آنها عمل کند.

به گزارش اسپوتنیک، کنستانتین کاساچیف، رئیس کمیته شورای فدراسیون در امور بین المللی گفت: روسیه آماده است تا از طریق مسالمت آمیز تمام مسائل مورد اختلاف میان هند و پاکستان را حل کند و همچنین می تواند به عنوان واسطه میان آنها عمل کند.

مناقشات میان پاکستان و هند در منطقه مورد مناقشه کشمیر در روز چهارشنبه وارد مرحله جدیدی شد. نیروهای هوایی پاکستان دو جنگنده نظامی نیروی هوایی هند را که بر اساس ارتش پاکستان، به فضای هوایی در قلمرو تحت کنترل پاکستان وارد شده بودند را مورد اصابت قرار دادند.

رسانه‌ها اعلام کردند در پی رویارویی جنگنده‌های ارتش هند و سه جنگنده پاکستان بر فراز کشمیر، دو فروند جنگنده هندی سقوط کردند. در پی بالا گرفتن تنش میان اسلام آباد و دهلی‌نو، دو فروند جنگنده ارتش هند با شلیک پدافند ارتش پاکستان سرنگون شده و دستکم دو خلبان نیز جان باختند.

بحران کشمیر پس از 14 فوریه شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به "جیش محمد" مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
دیروز هواپیما های نیروی هوایی هند اردوگاه "جیش محمد" در بخش پاکستانی کشمیر را بمباران کردند که در نتیجه آن تعدادی از شبه نظامیان و همچنین وسایل نقلیه، سلاحها و مهمات متعلق به آنها منهدم شدند.

 

مرتبط:

ظریف پیشنهاد میانجیگری بین پاکستان و هند را داد
تشدید درگیری بین هند و پاکستان به نفع هیچ کشوری در منطقه نیست
سرنگونی هواپیماهای هند توسط ارتش پاکستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک